Kadrina jäi ikka juhita

vallavanema valimine

Kadrina vallavanema konkursil osalenud kandidaatidest jõudis lõppvooru kaks, kuid kumbki ei pälvinud volikogu häälteenamust.

Liisi Kanna

Kesknädalal toimunud Kadrina vallavolikogu istungil oli vaid üks päevakorrapunkt – vallavanema valimine, mis aga ebaõnnestus. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi esialgu vallavanemaks saanud Marko Teiva umbusaldamise järel, millest praeguseks juba üle kuu aja möödas on, kuulutati välja konkurss vallajuhi ametikohale.

16 kandidaadist kutsus volikogu liikmetest moodustatud konkursikomisjon volikogu ette kolm. „Kuna üks kandidaat end taandas, siis on meil valida kahe kandidaadi vahel,“ selgitas volikogu esimees Madis Viise istungi alguses. Volikogu liikmetel oli õigus ka oma kandidaate esitada, mida aga ei tehtud.

Kummalegi vallavanemaks pürgijale – Kairit Pihlakule ja Aarne Laasile – anti enda tutvustamiseks aega kümmekond minutit.

Pihlak rõhutas enda 12 aasta pikkust omavalitsuse töö kogemust Rakvere linnas, kus ta viimati sotsiaal- ja haridusvaldkonna eest vastutava abilinnapeana tegutses. „Näen Kadrina vallas suurt potentsiaali ja tahaksin neid protsesse eest vedada, sellepärast ka kandideerin,“ selgitas ta.

Aarne Laas rääkis, et on 26 aastat Laekvere vallavanemana töötanud. Naljatlemisi põhjendas mees kandideerimist sellega, et ega ta muud teha oskagi – 26 aastat rikkuvat inimese ära. „Aga tegelikult olen tundnud, et vallavanema töö sobib mulle,“ jätkas Laas juba tõsiselt. „Olen rahuliku meelega ega lähe kergesti närvi,“ sõnas ta, lisades, et oskab ühtlasi näha n-ö laiemat pilti.

Võimalust kandidaatidele küsimusi esitada ei kasutanud volinikud just kuigi agaralt. Seejärel toimus hääletus. Välja anti 17 valimissedelit – 19 liikmest oli puudu kaks. Valituks osutumiseks tarvitsenuks kandidaadil saada 10 häält.

Esimeses voorus jagunesid hääles 8 : 6 Pihlaku kasuks, kolm sedelit olid kehtetud. Teises voorus jäi Pihlaku häältesaak samaks, Laas kogus 7 häält, kaks sedelit olid kehtetud.

Kadrina volikogu koguneb vallavanema leidmiseks uuesti 2. aprillil. Kui praegune koosseis ei suuda 9. aprilliks vallale juhti leida, saadetakse liikmed laiali kui tegutsemisvõimetud ning volikokku tulevad asendusliikmed.

Kadrina vallavanema kandidaadid Rakvere endine abilinnapea Kairit Pihlak ja enne haldusreformi Laekvere vallavanema ametis olnud Aarne Laas hääletustulemusi ootamas.