Kadrinas tähistati laululava juubelit

Möödunud nädalavahetusel käis Kadrina alevis vilgas sagimine – jagus nii sporti, kultuuri kui meelelahutust. Üheks tähelepanupüüdajaks osutus Nostalgiakeskuseks nimetatud vanavaraladu.

Liisi Kanna

Kadrinas ette võetud üritustejada sai alguse juba reede õhtul, mil peeti vastvalminud kettagolfiraja avavõistlus. Võistlejaid ja publikut olid ergutamas Lääne-Virumaa juurtega räpparid Vesikas & Fofkin.

Sündmuste algimpulsiks oli 1979. aasta Viru mängude raames avatud laululava 40. juubel. Laupäevaste tegevuste fookuseks oligi just laululava, mille ümbruses päeva vältel vanavara- ja käsitöölaata peeti. Müügiplatsil oli olemas kõik korralikule laadale kohane – vanavara kõrval müütati nii ehteid, raamatuid kui riidekaupa. Puudu ei olnud ka maiustuste-, šašlõki- ega õlleletid.

Keskpäevast sai rahvamajas alguse pärimuskonverents „Eesti üldlaulupeod 150“, kus folklorist Ingrid Rüütel esitles oma uut raamatut ja CD-plaati ning Alo Põldmäe tutvustas laulupidude ajalugu.

Konverentsi järel kogunesid rahvamaja ette Kadrina kihelkonna lauljad-tantsijad, et rongkäigus laulukaare alla liikuda, kus sai alguse pidulik kontsert, mida päevajuhina modereeris Üllar Saaremäe. Õhtutundidel astus lavale Eesti rockabilly lipulaev Boogie Company.

Korraldajaks olnud Kadrina Kultuurikoja direktori Ahto-Lembit Lehtmetsa hinnangul läks üritus, mida tinglikult ka Kadrinapäevaks kutsuda võiks, hästi. „Esimese korra ja lühikese ettevalmistusaja kohta läks korda. Vägagi. Vihm ja külm veidi kimbutas, aga tegelikult paremat tulemust ei oleks julgenud kohe oodata,“ sõnas Lehtmets.

„Kogu sündmuste jada oli kenasti läbimõeldud, seega üllatusteks ei olnud väga ruumi. Nostalgiakeskuse ja Tristvere kohviku suur külastus oli ehk see meeldiva üllatuse pool,“ lisas korraldaja.

Just Nostalgiakeskuse, laululava lähistel uksed avanud hiiglasliku vanavaralao kohta võis ka kohapeal kuulda sooje kiidusõnu. Imestati kokku kogutud kauba rohkuse ja mitmekesisuse üle ning suurem osa uudistajaid lahkus sealt mõni soetatud ese näpus.

Näis, et inimesed jäid ettevõtmisega tervikuna väga rahule, mis paneb küsima, kas niisugusest päevast on plaanis kujundada traditsioon? „See on midagi, mida minult oodatakse, ja see on midagi, millest osa saada tahetakse. Kindlasti kordame!“ vastas Ahto-Lembit Lehtmets paljutõotavalt.

Tegu oli justkui mini-laulupeoga – kaare alla liiguti rongkäigus ning kohale jõudes toimus ka tule süütamine.

Foto: Kadrina valla fotoveeb