Kahepäevane festival tõi kokku rahvusvahelise kohvisõprade seltskonna

Pilt on illustratiivne.

28.–29. aprillil peeti Kultuurikatlas järjekordset Tallinn Coffee Festivali, mis toimus juba seitsmendat korda.

Ülo Külm

Kohv on katlas! Tere tulemast kohvifestivalile! Sellised toredad üleskutsed festivali külastama tulla ilmselt mõjusid ja juba reede keskpäevaks viibis kohal päris palju rahvast. Kusjuures paljudest erinevatest riikidest.

Tõepoolest „ühes katlas“ segunesid kenasti professionaalid ning entusiastid – kohalikud röstijad, kohvikud, maaletoojad, kohvisõbrad.

„Sel aastal on siiski eksponente minu arvates vähem, kui aasta tagasi. Kuid uusi põnevaid kohvisorte ja maitsvaid kohvijooke degusteerimiseks on piisavalt. Ega tegelikult korraga jaksagi väga palju kohvi juua. Samuti on kuumade jookide kategoorias siin-seal esindatud tee,“ jäi üldjoontes ettevõtmisega rahule kohvinautlejast härra pealinnast.

Tallinn Coffee Festivali eesmärgiks on arendada kohvikultuuri Eestis ja seda tehakse edukalt seitse aastat. Siin saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortide, -valmistusviiside ning -seadmetega.

Tavakülastaja jaoks ehk siiski peamine, prii degusteerimist on alati piisavalt. Ostagi võis suhteliselt mõistliku hinnaga paljusid tuntud ja tuntumaid kohvisorte ja kaubamärke laiast maailmast.

Lisaks on külastajatel mõistagi põnev vaadata, kuidas paigapeal tõelised profid kohvi ja kohvijooke valmistavad ning tutvust teha erinevast hinnaklassist kohvimasinate ja vastava varustusega.

Festivalist võttis osa kirju rahvusvaheline seltskond. Osalenud riikidest jäi millegipärast sel korral silma just Brasiilia, teada-tuntud kohvimaa. Bam Bam kohvist, mille puhul esmane assotsiatsioon tekib paratamatult nõukogudeaegse kuulsa raudteemagistraaliga, on juba varemgi räägitud – kenasti seegi kord esil.

Suurema stendiga väljas olnud Caffebo (Nordic Coffee) jäi Kultuurikatlas küllaltki kesksele kohale. Nende pakutavad kohvisordid on tähelepanuväärsete nimedega – Kratt, Tõde ja kolmandana Õigus. Kenasti pakendatud kottides on mitmete erinevate riikide kohviubade segud.

Tähelepanekud lisaks sellele kõigele. Kultuurikatla stiilne interjöör aitas loomulikult positiivsele pidulikumale üldhäälestatusele kindlasti kaasa.

Nagu eelpool juba mainitud ei piirdunud Tallinn Coffee Festival ainult kohviga, lisaks sai nautida kvaliteetteed, kakaod, isegi kohvi kõrvale sobivat valikut napse, šokolaadikomme ning isegi jäätist.