Karmeli kodukohvikust saab osta killukesi vanast kirikust

Rakvere Karmeli kogudus tähistas äsja oma 125. sünnipäeva ning külalisi ja koguduse liikmeid oli nõnda palju, et kõik hoonesse sisse ei mahtunudki. Ka koguduse igapäevaste tegevuste jaoks on pind väikeseks jäänud ning nõnda on plaan ehitada vana hoone asemele uus pühakoda, kus on ekstra ruumid noortetööks ning mille saal oleks vajadusel ja sobivusel kasutada ka teiste kontsertide ning konverentside jaoks.

Vana palvela on püsti veel viimaseid nädalaid – 1. juulist algavad hoone demonteerimistööd, mis on eelduseks uue kiriku ehitamisele. Nii et huvilistel on veel viimane võimalus külastada seda 1933. aastal Rakverre ehitatud kirikut, mis tol ajal oli arhitektuuriliselt väga moderne ja uuenduslik.

Karmeli kogudus osaleb pühapäeval, 9. juunil kodukohvikute päeval ning siis on alates keskpäevast kiriku õuel külastajatel muuhulgas võimalik toetada uue hoone ehitust ka vana kiriku kraami ostes.

Näiteks on sümboolse või kokkuleppelise hinnaga müügis nõukogudeaegsed toolid, millel istus kirikukoor, aga ka mõned veel vanemad kooritoolid, 70ndatel valmistatud valgustid, rulood, mööbel, jalgratas Saljut jne. Kui on huvilisi näiteks kiriku akendele või voodrilauale, siis saame ka nende osas kokku leppida.

Koos kohviku uste avamisega kell 12 alustab ka lastelaat, kus saab osta kõige väiksemate poolt valmistatut ja kaasavõetut. Kell 13 avatakse aga praeguse hoone ajalooline nurgakivi, mis asetati omale kohale 1933. aasta maikuus.

Kohviku poolelt on oodata juba traditsiooniks saanud oblikasuppi käsitööleiva ja maitsevõiga ning rikkalikku koogivalikut ja suurepärast, erimaitselist kohvi.

Kohvikulistele musitseerib kell 14 Baltikumi ja Skandinaaviamaade üks parimaid bluegrass-bände Robirohi. Ehk akustilistel keelpillidel kõlab traditsiooniline kantrilaadne muusika. Kell 15.30 tutvustab oma värsket raamatut „100 sõrmejälge“ Jael Puusaag, noor naine, kes on olnud 17 aastat misjonäriks Bosnias. Kohvikupäev lõpeb kell 17, mil algab jumalateenistus.

Gunnar Kotiesen,

Rakvere Karmeli koguduse pastor

Veel viimaseid nädalaid püsti olev palvela ehitati 1933. aastal.

Foto: Gunnar Kotiesen