Spordikuulsused peavad lõbusat jõuluturniiri Rakveres

Eelolevate jõulude teisel pühal, 26. detsembril, toimub Rakvere spordikeskuses spordikuulsuste jõuluturniir segapaaridele, kus põnevatel aladel võtavad mõõtu kaheksa kaheliikmelist võistkonda.

Tõnu Lilleorg

Turniiril osalevad oma ala tipud sellistelt spordialadelt nagu vehklemine, võrkpall, kahevõistlus, kulturism-fitness, maadlus, triatlon ja motokross. Spetsiaalvõistkonnana lööb kaasa näitlejate esindus: Rakverest pärit Tõnis Niinemets ja Henrik Kalmet. Võistlust juhtiv Ott Kiivikas ütles, et korraldajad otsustasid lasta näitlejatel osaleda meeskonnana selleks, et neid julgustada, kui nad profisportlastega tulevad jõudu katsuma.

Alasid on turniiril viis: vehklemine, spordijalanõu tõukamine lehepuhuri õhujoaga, kangil rippumine, joogipurkide hoidmine sirgetel kätel ja reaktsioonikiiruse võistlus, kus spetsiaalsel stendil tuleb võimalikult kiiresti puudutada põlemasüttivaid lambikesi. Kõiki alasid teevad võistlejad koos võistkonnakaaslasega.

Vehklemise juures on Kiivikase sõnul profivehklejatele tehtud osalemine raskemaks, nii peavad Katrina Lehis ja Nikolai Novosjolov käsitsema mõõka oma nõrgema käega ja kasutama ka lühemaid mõõku.

Kõigi eelduste kohaselt lõbusaks kujuneval turniiril toimub ka heategevuslik oksjon. Seal tuleb pakkumisele võistlejate ühispilt koos autogrammidega ja lisaks spetsiaalne jõuluturniiri ajalugu kujutav stend, mis on raamitud ja mille saab seinale riputada.

„Ma olen lasknud oma medalid samamoodi stendile raamida ja see on tõesti üks väärikas asi,“ tutvustas Kiivikas oksjoni eeldatavat tõmbenumbrit. Kiivikas on jõuluturniiril mitmel korral osalenud võistlejana ning esmakordselt 14 aastat tagasi, kui turniir toimus samuti Rakveres. Ülekande turniirilt teeb Postimehe veebiportaal.

Oksjoni tulu läheb sihtasutusele Hea Hoog, mis pakub töötamisvõimalusi erivajadustega inimestele. Hea Hoog on üritusel kohal oma müügiletiga, kus leiab käsitöötooteid, mis on valminud 14 töökeskuses üle Eesti. Lääne-Virumaal asub koguni kolm sellist töökeskust: Rakveres, Tapal ja Kundas. Sihtasutusel on ka veebipood, mis asub aadressil heahoog.ee.

Soovitus jõuluturniiri korraldajatele, et tänavuseks koostööpartneriks võiks olla just Hea Hoog, tuli Rakvere linnavalitsusest. „Oleme väga õnnelikud, et meid on kogukonnas märgatud,“ kommenteeris sihtasutuse teenustejuht Anu Hall. Tema sõnul läheb oksjonilt saadav tulu ettevõtte töötajate, erivajadustega inimeste heaks. Üheks tuntumaks Hea Hoo tooteks on igakevadise sinilillekampaania rinnamärgid.

Turniiri võistlusi juhendab Ott Kiivikas. Foto: Silver Raidla