Darkland Fire X testib uut kontserdiangaari

Kümnenda verstapostini jõudnud omanäoline väärtmuusikafestival Darkland Fire pakub kultuurielamusi 6.–8. detsembrini. Seitsme bändiga põhikontsert avab uksed 7. detsembril kell 18 Rakvere vastvalminud võimalusterohkes ja ruumikas, spetsiaalselt selleks renoveeritud peo ja kontserdiangaaris Hõõg (Tootmise 6c, Rakvere).

Tänavu kevadel tunnustati festivali EFFE labeliga 2019/2020 ehk Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni poolt omanäolistele ja tähelepanuväärsetele Euroopa kunstifestivalidele rahvusvahelise žürii poolt määratud kvaliteedimärgiga. Taolise tunnustuse on saanud umbes 700 kunstilise sisuga festivali üle kogu Euroopa kokku kõikide kunstiliikide ja väljendusvormide seast.

Tänavusel festivalil juhtub suisa kaks erakorralist sündmust. Väga harva esinevad ja alati üllatusi pakkuvad geniaalsed Läti industriaalmuusika pioneerid bändist Claustrum muudavad tulevikus stiili ja viimane martial/dark neoclassical stiilis festivalikontsert Baltimaades leiab aset just Darkland Fire X raames.

Lisaks teeb Soome-Saksa ühisprojekt Todesbund tänavu Rakveres oma maailmaesitluse. Juba ette palju tähelepanu pälvinud ja suurt läbilööki prognoositud Todesbund jätkab 90-ndatel alguse saanud Neue Deutsche Todeskunsti edasi arendamisega. Stiil, millega lõid läbi bändid nagu Das Ich ja Goethes Erben, kombineerib elektroonilisi ja akustilisi saunde koos stiiliomase vokaaliga ja saksakeelse lüürikaga. Todesbund on ainus bänd selles stiilis, mis baseerub naisvokaalil. Todesbundi taga seisvad muusikud on seotud tuntud bändidega nagu Two Witches ja Chaos Research.

Lisaks neile astuvad festivalil üles rajumat tantsuelektrot esitav Miseria Ultima Soomest, sündipopihõngulise darkwave’ga tantsitav Unca Mau Venemaalt ja neofolki mitmes suunas arendav Musta Enemmistö Soomest. Kodumaistest artistidest astuvad üles ämbiendilainetel Lauri Lest ning hiiu kandleid poognaga mängiv ja elektrooniliste saundidega miksiv A.m.Poogen (Aldo Mett).

Olles ainulaadne kogu lähipiirkonnas, pakub festival Darkland Fire erakordse võimaluse avastada tumedama folgi ja industriaalse muusika erinevaid varjundeid, põnevaid sümbioose ja lummavaid helimaastikke hoolikalt valitud oma žanrite silmapaistvamatelt esindajatelt lähemalt ja kaugemalt. Festivalil esindatud substiilide valik on põnev ja väga erinevat lähenemist muusikale pakkuv, esindatud on nii süvafolgi kui ka neoklassika akustiline ilu, gootiroki jõuline melanhoolia, aga ka elektroonilise muusika osas mõtlikum ämbient ja sisukam-arukam tantsuline electro. Festivali muusikastiilide maailm on substiilidest ja stiilide omavahelistest segudest kirju.

Festival algab soojenduspeoga 6. detsembril kell 21 Art Hotelli hoovimajas (Lai 16, Rakvere) 8. detsembril kell 13 on võimalus Art Hotelli hoovimajas kuulata Soome neofolk bändi Musta Enemmistö akustilist lühikontserti Darkland Advent, mis on sobilik neile, kes pikki kontserte ei kannata. Sissepääs on pühapäeval tasuta, vaba annetuse võimalus.

Lisainfot ja muusikaviited leiad festivali kodulehelt https://darklandfire.eu/.

Risto Kukk

Festivalil Darkland Fire X maailmaesitlusega üles astuv Soome-Saksa tuntud muusikute ühisprojekt Todesbund on suure eduootusega tähelepanu all nii Soomes kui Saksamaal. Foto: Todesbund