Kas valida väiksema või suurema ekraaniga sülearvuti?

syleri-valimine

Sülearvuti valimisel on ekraani suurus olulise tähtsusega. Tihtipeale tekib aga uue arvuti valijatel küsimus: “Missugune süler sobib mulle kõige paremini?”

Allpool jagame mõtteid ekraani suuruse teemadel, mis mõjutab otseselt arvuti peamist kasutusviisi ja kaasaskantavust.

Kasutusotstarve ennekõike

Alustuseks tuleb lähtuda, kus ja mis eesmärgil sülearvutit kasutama hakatakse. Arvutit pigem ühes kohas kasutades ja harva kaasas kandes võib eelistada julgelt suuremat arvutit. Vaata lähemalt ka Kaup24 blogist, kuidas täpsemalt valida sülearvutit.

Kodukasutuseks võid julgelt soetada suurema

Ühes kindlas kohas või ainult laua ääres ja diivanil, siis tasub valida suurem, 14- või 15-tollise ekraaniga sülearvuti. Suurema ekraaniga arvutiga on praktiliselt alati meeldivam tööd teha, sest ekraanile mahub rohkem vajalikku infot.

Alati võib selguda, et esialgu vaid töötegemiseks ostetud masinat tahaks kasutada ka muul otstarbel – näiteks filmide vaatamiseks või mängude mängimiseks. Sellistel puhkudel on suurema ekraaniga, ning pigem esialgsest vajadusest võimsamgi sülearvuti hea valik.

Tihti kaasas kandmiseks eelista kuni 14″ ekraaniga arvutit

Kaasas kandmiseks on üldiselt sobilikud sülerid, mille ekraani suurus jääb 11 ja 14 tolli vahele. Üldjoontes on suurema ekraaniga arvutid ka raskemad, ning 14-tollise ekraaniga arvuti võib olla pikemaks kotis kandmiseks raskemapoolne.

Kui palju infot vajad ekraanil korraga?

Igapäevasteks tegevusteks, internetis surfamiseks ja meilide saatmiseks, sotsiaalmeedia jaoks on taas 13-14 tolline ekraan piisav, 15-tolline mugavam kasutada. Suurema ja väiksema ekraani erinevus tuleb esile mitme dokumendiga korraga toimetades.

Kui vajad kõrvuti kahte tekstidokumenti, on 15-tolline pigem miinimum, väiksema ekraani puhul tekib sel juhul vajadus avada dokumendid vaheldumisi, vaadata ühte ja seejärel teist. Korda-mööda toimetamine on ajamahukas ja pigem tülikas.

Kõrgema resolutsiooniga ekraanid mahutavad rohkem

Kõrgema resolutsiooniga ekraani paistab pilt teravam ja meeldivam. Ikoonide servad ja kõikvõimalikud animeeritud elemendid näevad paremad välja. Suurema resolutsiooniga ekraanile mahub töölauale ka rohkem faile, kaustu ja ikoone. See teeb olulisemate failide ja lemmikprogrammide leidmise oluliselt mugavamaks.

Kas on olemas optimaalseimat suurust?

14-tolline ekraaniga arvuti, kaaluga umbkaudu 2 kg, on praktiliseim valik enamikeks kasutusviisideks. Selline seade on sobiva ekraaniga nii tavapäraseks tööks kui ka meelelahutuseks ning seda on hea ka kaasas kanda, või isegi reisile kaasa viia.

Valik suurema või väiksema ekraaniga süleri vahel on tegelikult üsnagi lihtne: kõik oleneb kasutajast ning sellest, millise eesmärgiga sülearvutit kasutatakse. Kui inimene on liikuv ning kannab pidevalt oma sülearvutit endaga kaasas, on soovitatav mõelda väiksema ekraaniga masina peale.

Kui tegu on aga paikseks kasutuseks mõeldud seadmega, on soovitatav valida suurema ekraaniga arvuti. Liiga väike ekraan teeb arvuti küll kergemaks ning seda on parem kaasas kanda, kuid teeb ka sellega töötamise aeganõudvamaks ja mõneti ebamugavamaks.