„Kino maale“ katsetab dokumentaalfilmiga

kino maale

Teist aastat toimuv filmifestival „Kino maale“ kestab tänavu 8.–28. oktoobrini ja toob esmakordselt 15 maakonnas ja ligi 90 vaatamiskohas publikuni kolm värviküllast filminädalat, keskendudes animatsioonile ja eeskätt Heiki Ernitsa loomingule, kuid katsetades ka esmakordselt uue filmižanriga, milleks on dokumentaalfilm.

„Oleme rõõmsad, et tänavu õnnestub meil olla festivali tegevustega kõikides Eesti maakondades. Kõik festivalitegevused on pühendatud Eesti Vabariigile, tema 100. sünnipäevale, millest võtab osa ligi 90 kultuuri- ja haridusasutust üle Eesti – see on meie ühine sünnipäevakink, endale, üksteisele, kõigile,“ ütles festivalijuht Indrek Jurtšenko.

Festivali alustavad lastele ja noortele ning 1. jalaväebrigaadi ajateenijatele mõeldud kaks töötuba, lisaks ka konkurss, samuti alustatakse koheselt filminäitamist lasteaedades, koolides, raamatukogudes, noortekeskustes, kultuuri- ja rahvamajades, muuseumites ja nii mõneski söögikohas, samuti Elroni rongides ja GoBusi bussides. Kokkuvõtteid festivalist tehakse 27. oktoobril kell 15 Tapa uusimas söögikohas Roger-Resto & Sport.

Festivalikavas on kaheksa programmi ja uue žanrina dokumentaalfilm, kokku ligi 40 filmi. Tänavu on peafookuses Heiki Ernits, kes tähistab oma 65. sünnipäeva.

Heiki Ernitsa loometööd peegeldab kolm retrospektiivi, millest kaks on mõeldud nooremale vaatajaskonnale ja üks täiskasvanutele. Nende programmidega avatakse teise nurga alt Heiki Ernitsa loomingut, keda suurem üldsus tunneb Leiutajateküla Lotte järgi.

Samuti näidatakse Eesti Joonisfilmi ja Nukufilmi autorite vanemaid ja uusi filme. Esmakordselt on festivalil kavas koostööpartner Dokfesti poolt esitletud Rein Marani uus dokumentaalfilm „Peetrike Laanetagusel“.

Festivali korraldavad Tapa Vallavalitsus koos MTÜga Tapa Linna Arengu Selts. Projekti rahastavad ja toetavad peale korraldajate veel Leader Eesti programm, MTÜ Arenduskoda, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp, Lääne-Viru Omavalitsuste Liit.

Kuulutaja

Festivalil avatakse üldsusele Leiutajateküla Lotte järgi tuttava Heiki Ernitsa loomingut teise nurga alt. Näiteks saab noorem vaatajaskond kaeda animatsiooni „Kontsert porgandipirukale“.

Foto: „Kino maale“