Koerasõbrad kinkisid haigla lasteosakonnale mänguasju

haiglakingitus 2

Lääne-Virumaa koerteklubi Viko ja Koerasõltlaste Salaseltsi MaRiLee liikmed kinkisid Rakvere Haigla lasteosakonnale mitu sületäit mänguasju.

Aivar Ojaperv

Koostöö koerasõprade ja Rakvere Haigla vahel algas mullu suvel, kui Rakvere koerteklubi Viko koostöös Skywhite´i koertekooliga korraldas linnapäevade ajal heategevusliku koertenäituse Match Show ja haigla peaarst dr Sirje Kiisküla ning pearaamatupidaja Anne Sazhko kutsuti sinna külaliskohtunikeks. Ühtlasi lepiti kokku, et ürituse tulude ja seal kogutud annetuste eest ostetakse haigla lasteosakonnale mänguasju.

Koerasõltlased haarasid initsiatiivi

„Koertenäitusel kohtunikuks olemine ei olnud lihtne kogemus – mul pole ju koertega mingit kogemust, hea, kui kassil ja koeral vahet teen,“ muigas Sirje Kiisküla kingituste üleandmistseremoonial. „Kui Match Show korraldajad endale kohtunikke appi palusid, siis pakkusin kohe Sirje välja – tema nimelt tunneb hästi hobuseid ja nende hingeelu, rääkimata inimeste omast,“ naljatas Rakvere Haigla juhataja Ain Suurkaev.

Samas ongi Match Show mõeldud lõbusa üritusena, kus koerte käitumist ja nende ilu hindavad n-ö diletandid. Üle-eelmisel korral tegid sama näiteks Rakvere teatri näitlejad.

Paraku juhtus asjaga kahetsusväärne segadus – näitusest oli juba pool aastat möödas, kuid sellel osalejatel ning annetajail puudus info, kus on aruanne tuludest.

„Kuna heategevusliku Match Show korraldaja, Skywhite´i koertekooli omanik Leili Kang polnud veel eelmise aasta lõpuks lastehaiglale kingitust üle andnud, tekkis lastesõbralikel koerasõltlastel mõte ise oma vahenditest lasteosakonnale mänguasjad soetada,“ selgitas koerteklubi Viko ja KS MaRiLee liige Rita Tehvo.

Viko koondab hetkel kuut liiget, kellest neli ühinesid veel ka mullu septembris moodustatud väikese Koerasõltlaste Salaseltsiga MaRiLee, kus koos treenitakse oma neljajalgseid sõpru ühiskonnasõbralikeks loomadeks.

Selleks, et kingitused oleksid otstarbekad, võeti haiglaga eelnevalt ühendust ning selgus, et kõige enam vajavad neid kuni nelja-aastased poisid-tüdrukud – vanematel lastel on tänapäeval juba igasugused nutiaparaadid, millega nad oma haiglapäevi sisustavad. Ühtlasi võeti arvesse, et kannid peavad olema plastmassist või muust sarnasest materjalist, et neid saaks mugavalt desinfitseerida.

Juhataja proovis ka ise juhtida

Koguti parajalt suur kastitäis arendavaid ja muidu toredaid mänge ning ka paar pirakamat mänguautot, mille „kandevõime“ on kaugelt suurem kui pisipõnnide kehakaal. Iseliikuri didicar proovis ära isegi haigla juhataja Suurkaev. „Doktor Kuusik ütles küll, et mul on 6 kilo ülekaalu, aga kuna juhend lubab selle autoga sõita kuni 120kilostel isikutel, siis võisin ma rooli istuda küll,“ õigustas ta oma teguviisi.

„Loodame, et see väike kingitus muudab haiglas viibivate laste tuju paremaks. Rõõmsad lapsed tervenevad kiiremini,“ lausus Rita Tehvo.

Pärast mänguasjade üleandmist kostitas haigla juhtkond külalisi kohvi ja kookidega ning ühises vestlusringis räägiti tänapäeva meditsiiniasutuse olmemuredest ja –rõõmudest. Ühtlasi lepiti kokku, et koostöö jätkub ka edaspidi, näiteks lubasid koerasõltlased koos oma neljajalgsete sõpradega osaleda meditsiiniõdede päeva tähistaval ettevõtmisel.