Koolikott esimese klassi lapsele peab olema mugav ja mahukas

Sinu laps on minemas esimesse klassi? Kui nii, siis oled kindlasti juba mõelnud, kuidas soetada selle jaoks kõik vajalikud koolitarbed. Üheks kõige olulisemaks ja keerulisemaks ostuks on kindlasti koolikott, sest see peab olema samaaegselt piisavalt mahukas, et seal kanda kõike vajalikku, aga ka mugav. Kuidas leida sobiv koolikott esimese klassi lapsele?

Mugav koolikott esimese klassi lapsele

Koolikott või seljakott on hea viis, kuidas palju asju kaasas kanda. Seda kandes jaguneb raskus kahe õla vahel võrdselt ära. Kuna sinu laps on kasvav organism, siis kõik, mida ta kannab, peab talle sobima ja toetama loomulikku arengut. Seetõttu peab olema koolikott esimese klassi lapsele selline, et see ei koormaks tema õlgu ega keha üleliigselt. Selle jaoks tuleb soetada koolikott, mis on ergonoomiline, selga toetav ning mugav kanda.

Kuidas aga valida selline koolikott esimese klassi lapsele? Siinkohal tuleb arvestada nii seljakoti suurusega, selle toetusega, õlarihmade kui ka funktsionaalsusega. Esimene asi, millele tähelepanu pöörata ongi suurus. Paljud töövihikud või raamatud, mida kasutatakse on suuremõõdulised. See tähendab, et koolikott esimese klassi lapsele peab kindlasti mahutama ära ka A4 suurused vihikud, paberiplokid ja raamatud. Sellest väiksemat kotti ei ole mõtet üldsegi soetada.

Järgmiseks on oluline funktsionaalsus: kui palju on seljakotil sahtleid, taskuid jms. Need on väga olulised erinevate esemete paigutamiseks ja kiiremaks leidmiseks. Näiteks saab väiksemasse taskusse asetada enda mobiiltelefoni, rahakoti või väiksemad koolitarbed. Suuremad sahtlid mahutavad hästi vihikud, raamatud, pinali jpm. Mida paremini on koolikott esimese klassi lapsele liigendatud, seda lihtsam on tal seda ise pakkida ja organiseerida. 

Kolmandaks, pööra tähelepanu koti mugavusele, see tähendab seda, et vaadata tuleb, millised on õlarihmad ja kuidas see kott toetab lapse selga. Koolikoti rihmad võiksid olla laiad ja pehmendusega, et need ei koormaks sinu lapse õlgu. Samuti aitavad need raskust paremini jagada ning lapsel on kergem enda asju seljas kanda. Pööra ka tähelepanu sellele, et koolikott esimese klassi lapsele peaks olema reguleeritav. Seda saab tavaliselt teha muudetavate õlarihmadega, mille suurust saab vastavalt lapse kasvule muuta.

Milline koolikott on siis õige? Märksõnadeks on reguleeritavad, laiad ja pehmed õlarihmad, toetav seljatugi kui ka mitmed taskud ja sahtlid erinevate asjade paigutamiseks. Koolikott esimese klassi lapsele võiks olla ka kaunis, seega, kui kõik eelnev on olemas, võib lõpliku valiku teha disaini järgi. Selleks võib siis olla seljakott, kus peal on sinu lapse lemmikkarakter või tore muster, mis talle nii sama meeldib. Erineva disainiga koolikotte leiab väga palju, kuid pea meeles seda, et see ei tohiks olla esimene asi, mille põhjal seljakotti valitakse.

Koolitarbeid valides ära unusta ka lastetoa sisustust, sest nüüd on hea, kui seal oleks koolinurk, kus sinu laps saaks õppida ja kodutöid teha. Samuti võiks kodus olla erinevad arendavad mänguasjad, millega erinevaid oskuseid juurde õppida ja arendada.

Head valimist ja sobima koolikoti leidmist!