Koputamisega muredest vabaks

koputamine Kreet Rosin-Pindmaa

„Kui soovid kogeda suuremat sisemist rahu ja rohkem elurõõmu ning sul on valmidus vabaneda häirivatest tunnetest, siis oled oodatud Meta EFT esimese astme kursusele,“ seisab terapeut-koolitaja ja paljude populaarsete eneseabi raamatute autori Kreet Rosin-Pindmaa interneti üleskutses. Kas see on vastus küsimusele: kuidas saada õnnelikuks?

Katrin Kivi

„Kõik meie sees olevad negatiivsed tunded tulenevad meie energiasüsteemi tasakaalutusest,“ rääkis Kreet Rosin-Pindmaa EFT põhipostulaati tutvustades.  Tasakaalutuse tagajärjel võib inimesel  piltlikult öeldes minna patarei tagurpidi. Selle kohta kasutatakse terminit psühholoogiline tagasikäik, st inimene käitub ennast kahjustaval moel. Rosin-Pindmaa sõnul saab patareid taas õigeks keerata, kasutades väga tõhusat, ent äärmiselt lihtsat meetodit, milleks on koputamise teraapia.

„Valdan kahte koputamisteraapiat: TFT ehk mõttevälja teraapia ja EFT ehk emotsionaalse vabaduse teraapia,“ ütles ta. „Mõlema tehnika puhul kasutatakse samu akupunktuuripunkte kehas nagu Hiina meditsiinis nõelravis. Mõlema eesmärk on panna meridiaanid võnkuma, vabastades nii seiskunud energiaid ja emotsioone.“

Rosin-Pindmaa rääkis, et oma töös kasutab ta mõlemat eelnimetatud tehnikat, kuid inimestel on lihtsam õppida EFTd. „Selle tehnika omandamiseks ei pea olema arst või terapeut,“ kinnitas ta. „EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada, kui mõni häiriv emotsionaalne või füüsiline probleem esile kerkib.“

 

Stressist foobiateni

„EFT aitab leevendada stressi, vähendab muretsemist, vabastab hirmudest: lennu-, koerte-, veehirm jms“ loetles terapeut. „Olen klientidega saanud häid tulemusi nii foobiate kui ka sõltuvustega tegelemisel. Need on tihti olukorrad, kus pelgalt tahtejõust võib väheks jääda.“

Kreet tunnistas, et kasutab ka ise koputamist. „Tavaolukorras esinemine mind verest välja ei löö, kuid mul oli soov ühel sündmusel musitseerida mulle väga olulistele inimestele. Siis võtsin küll esinemishirmu kontrolli alla saamiseks koputamise appi.“

„Ükspäev valmistusime pojaga laste pildimälumängu mängima,“ jätkas ta oma elust näidete toomist. „Koputasime karatepunkti, käe külje peal. Poeg ütles mulle, et ära sa nii palju koputa, ma tahan ise võita. Soovin sellega viidata, et koputamine parandab keskendumist ja aitab suurendada tegutsemise tulemuslikkust nii tööl, spordis kui ka õpingutes.“

Kreet Rosin-Pindmaa selgitas, et tähelepanelik peab olema ka positiivsete emotsioonidega. „Näiteks võib tuua olukorra, kui inimene on armunud, aga arvab, et ei tohiks olla. Kui suruda neid tundeid alla, siis energia ei saa liikuda ja see kahjustab keha.“

Koputamise positiivsete omadustena tõi ta veel esile, et selle tehnikaga ei saa ennast kahjustada ja see sobib kõigile, ka lastele.

Tehnika ühe päevaga

Kreet Rosin-Pindmaa korraldab üle terve Eesti koolituspäevi, et õpetada inimesi end ise aitama. Näiteks Rakveres saavad huvilised end Meta EFT olemusega kurssi viia 6. aprillil. Lisainformatsiooni leiab koduleheküljelt www.teadlikareng.com.

——————

  • EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.
  • EFT põhineb teoorial, et kui mistahes eluvaldkond vajab parandamist, siis parandamist võivad takistada seni lahendamata emotsionaalsed teemad. On teada, et ka füüsiliste vaevuste või kroonilise valu puhul võib loomulikku tervenemisprotsessi takistada emotsionaalne stress.
  • Kui patarei on tagurpidi, siis hakkab inimene käituma ennast saboteerival moel: tegema asju, mida ei peaks tegema; ütlema asju, mida hiljem kahetseb; ärritub kergelt; muutub kohmakaks; sõnad lähevad sassi ristivastupidi. Lisaks negatiivsetele tunnetele võib patarei tagurpidi minna ka veepuudusest, keskkonna saastatusest, individuaalsetest energiatoksiinidest.

Kreet Rosin on: sertifitseeritud EFT 1. taseme juhendaja, sertifitseeritud EFT 1., 2. ja 3. taseme praktik, sertifitseeritud TFT praktik, Reiki meister/õpetaja, Holistilise Teraapia Instituudi lõpetanud terapeut.

Lisaks on ta raamatute „Minu külluse raamat”, „Jõululised hetked”, „Teadliku arengu logiraamat”, „Piirangutest priiks”,  väekaardid “Piirangutest priiks”” ja „Mina olen väärtuslik” autor ning raamatute „Iga sinu tunne loob sind ennast”, „Teejuht tööks iseendaga”, „Meel, teadvus ja loomine” ning „Vähi varjatud sõnumid” kaasautor.

Foto: Grethe Rõõm