Kuidas päikesevarjud sind kaitsevad?

Päikesevarjud on loodud kaitsma sind päikesekiirte eest. Nad teevad seda, blokeerides või vähendades sinu nahani jõudvat otsest päikesevalgust. Mida suurem on päikesevari, seda rohkem ta kaitseb. Heledad päikesevarjud pakuvad tavaliselt paremat kaitset, kuna need peegeldavad valgust ja hoiavad ka päikesevarju all oleva ala palju jahedamana.

Kaasaegsetel päikesevarjudel on ka kallutamise funktsioonid, mis hõlbustavad nende paigutamist muutuva päikese suunaga, mis tähendab, et nad pakuvad paremat kaitset kogu päeva jooksul, muutes need suurepäraseks valikuks neile, kellele meeldib oma aias aega veeta.

Millised on päikesevarjude võimete piirid?

Päikese eest kaitsele mõeldes on alati kõige parem kasutada vähemalt kahte erinevat meetodit, et tagada täielik kaitse. Sama kehtib ka päikesevarjude kohta. Kuigi need võivad pakkuda suurepärast kaitset, on neil ka omad limiidid, näiteks ei saa neid alati paigutada nii, et nad kaitseks piisavalt lihtsalt seetõttu, et päikese asend muutub päeva jooksul.

Mida peaks päikesevarju ostmisel kaaluma?

Päikesevarju ostmisel peaksid tähelepanu pöörama selle funktsioonidele, et tagada parim võimalik jõudlus ja kaitse. Üks olulisemaid tegureid, mida tuleb arvesse võtta, on materjal, millest päikesevarju vari on valmistatud. Parimad materjalid on polüester, akrüül ja vinüül, kuna need on vastupidavad ja pakuvad kaitset ja on veekindlad.

Samuti on oluline arvestada varju suurust. Lõpetuseks on oluline kaaluda oma värvivalikut – kuigi tumedat värvi päikesevarjud pakuvad endiselt jahedat istumiskohta ja samal tasemel päikesekaitset, neelavad nad ka veidi soojusenergiat, mis tähendab, et need ei jää nii jahedaks, kui heledamad päikesevarjud.

Mõned muud funktsioonid, mida maksimaalselt ära kasutada, on kallutamise funktsioon, mis aitab reguleerida päikesevarju asendit nii, et see sobiks taevas liikuva päikesega, mis tähendab, et sa ei kaota kaitset kogu päeva jooksul. 

Kui soovid päikesevarju, mis pole mitte ainult funktsionaalne, vaid ka näeb kena välja, siis on palju kaasaegseid mudeleid, mis sisaldavad selliseid asju nagu sisseehitatud LED-tuled, mis näevad välja uskumatult atraktiivsed ja mida saab kasutada kogu päeva ja öö.