Lääne-Viru koduloomade varjupaiga ehituse kärpeplaan on valmis

P.P.Projekt OÜ projektijuht Kärolin Heilo tutvustamas mais VIROLi liikmetele koduloomade varjupaiga projekti – nüüd on tehtud selles kärpeid. Foto: Katrin Uuspõld

Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liidu (VIROL) üldkoosolek andis mai lõpus Lääne-Virumaa koduloomade varjupaiga projekteerijale P.P.Projekt OÜ-le suunised põhiprojekti muutmiseks, et ehitise maksumust vähendada. Nüüdseks on uus põhiprojekt kärbetega valmis saanud ja selle eeldatavaks maksumuseks on ilma käibemaksuta  578 800 EUR. Võrdluseks: põhiprojekti järgi oli maksumus mais 939 tuhat eurot ilma käibemaksuta.

„Plaan on septembris kuulutada välja ehitushange, peale seda saab teha juba uued otsused,“ märkis VIROLi tegevjuht Sven Hõbemägi. Hõbemägi selgitas, et hoone ruumiprogramm muudeti minimaalseks, samuti plaanitakse ruume rohkem ristkasutada. „Seeläbi vähendati hoone suletud netopinda umbes 110 m2,“ ütles Hõbemägi.

Ta tõi välja mõned muudatused: loobutakse fassaadilaudisest, aed luuakse hoone, mitte krundi ümber, koerte jooksuaediku ja tutvumisaediku suurus on planeeritust väiksemad, loobutakse kasside väliaedikust, varikatused muudetakse optimaalsemateks, lisatakse ka passiivse jahutuse lahendusi, haljastuses loobutakse maastikuarhitektuursetest lahendustest.

„Need on mõned kärbetest, mis projekteerija ning VIROL juhatuse tasandil kokku lepiti, et hinda soodsamaks saada,“ kommenteeris Hõbemägi.

Koduloomade varjupaik on planeeritud Lääne-Viru jäätmekeskuse naabrusesse.

Katrin Uuspõld