Viru-Nigula jooksul püstitati osalejate rekord

Pühapäeval toimus Viru-Nigulas traditsiooniline rahvajooks, mida sel korral saatis vihmasadu. Jooksjaid ilmaolud ei morjendanud – üritusest võttis osa kokku 222 spordihuvilist.

Liisi Kanna

Viru-Nigula rahvajooks toimus juba 20. korda ning kuulub teist aastat ka mullu käima lükatud Lääne-Virumaa jooksusarja. Kümnendat aastat üritust korraldanud Ainar Sepnik rääkis, et osalejate arv on üha kasvanud.

„Kui möödunud aastal ületasime 200 piiri ning jooksjaid oli 212, siis tänavu võttis osa 10 inimest rohkem,“ rõõmustas korraldaja, lisades, et osalejate rekordit ennustas ka eelregistreerunute arv.

Osalusaktiivsuse kasvu võib näha ka kümne viimase aasta statistikat vaadates – kui näiteks 2014. aastal käis jooksmas 177 inimest, siis 2009. aastal vaid 97.

Sepniku hinnangul on viimaste aastate rekorditele kaasa aidanud Lääne-Virumaa jooksusarja kuulumine. „Valdade ühinemine suurendas samuti osalejate arvu, kuid peamiseks põhjuseks on jooksusari – see on toonud võõraid inimesi, tullakse kaugemalt,“ lausus korraldaja, avaldades ühtlasi heameelt, et jooksmine jätkuvalt populaarne on.

Sepniku sõnul läks 20. rahvajooks ilma tõrgeteta. „Emotsioonid on väga positiivsed. Korraldus sujus igati ladusalt. Meil on vinge tiim – osa inimesi on esimestest jooksudest juba seotud,“ rääkis ta.

Sel korral üllatati jooksjaid ka ühe muudatusega. „Meil on seal mitu päris korralikku tõusu ja tänavu tegime raja teistpidi. Nii palju kui hiljem kommentaare kuulsin, siis oli nii pidi mõnusam joosta olnud,“ sõnas ürituse eestvedaja.

Ainsa viperuse mängis jooksusõpradele ilmataat. „Meid saatis väikeste pausidega terve päeva vihm. Hommikul sadas, lastejooksude ajaks jäi õnneks üle, kuid põhijooksu stardist alates jälle. Vihm natuke muidugi mõjutas – kõndijaid oli vähem, kuid jooksjaid sadu ei heidutanud,“ rääkis korraldaja. „Meil läks vihmaselt, aga väga lõbusalt,“ võttis Sepnik ürituse kokku.

Rahvajooksu 7,5 km põhidistantsil oli 91 osalejat. Üldvõidu võttis Taavi Kilki, teise koha saavutas Kevin Vabaorg. Üldarvestuse kolmanda koha nimel pidasid lahingu kaks M40 vanuseklassi meest – võitjaks tuli meie maakonna jooksumees Andrus Lein, kes alistas Viru-Nigula rahvajooksul enim võite kogunud legendaarse jooksja Vjatšeslav Košelevi.

Naiste põhidistantsil võitis esmakordselt Viru-Nigulas Mari Boikov, teise koha saavutas läänevirulane Moonika Pilli, kolmas oli Viru-Nigula valla jooksja Irina Savinitš.

3,3 km pikkusel lühidistantsil olid parimad Sten Ruutupõld ja Etriin Etverk.

Viru-Nigula rahvajooks oli maakondliku sarja neljandaks etapiks, jooksusari jätkub Tapa valla rahvajooksuga.

7,5 km pikkusel põhidistantsil võttis mõõtu 91 osalejat.

Foto: Reti Kokk