Lääne-Virumaa bussiliikluses uuenevad sõiduplaanid

sõiduplaanid logo

Lääne-Virumaa maakondlikus bussiliikluses on alates septembrist oodata mõningaid muudatusi, seepärast tuleks kõikidel maakonna bussidega sõitjatel olla tähelepanelikud ning uurida eelnevalt sõiduplaane, et mitte bussile hiljaks jääda või peatuses asjatult oodata. Kõige kiirema ülevaate muudatustest saab internetileheküljelt peatus.ee.

Et muudatustest aimu saada, loetleme siinkohal üles need liinid, mille sõidugraafikud septembris uuenevad.

Liinid nr 10, 15, 17, 26, 28, 38, 41, 42, 56 ja 65 lähevad üle talveperioodi sõidugraafikutele, liinid nr 30 ja 55 jätkavad sõitmist suvise graafiku järgi veel kuni septembri lõpuni.

Liinid nr 6, 9, 23 ja 46 lähevad üle kooliaja sõidugraafikutele, mis tähendab, et koolipäevade ja koolivaheaja sõiduplaanides on väikeseid erinevusi.

Liinile nr 15 lisasime sõitjate soovil Rakvere-Kunda suunale Laada peatuse Rakveres ning muutsime mõnevõrra väljumisaegu Kunda Pargi peatusest.

Liinil nr 17 muutuvad väljumisajad Kunda Pargi peatusest selleks, et paremini ühitada sõidugraafikuid uuenenud liiniga nr 18.

Tihendasime liini nr 16 ja lisasime kaks väljumist Tapalt (kell 6.40 ja kell 7.45) ning kaks väljumist Rakverest (kell 5.55 ja 12.00). Ära jääb väljumine Rakverest Kadrinasse kell 6.30 ning Kadrinast Rakverre kell 7.05 (seda asendab väljumine Tapalt kell 6.40).

Liin nr 16 on tipptundidel Lääne-Viru kõige ülekoormatum liin – loodame lisaväljumistega eelkõige hommikust koormust leevendada. Jälgime kindlasti reisijate jagunemist väljumiste vahel ning vajadusel kohendame graafikuid veelgi.

Liin nr 18, mis seni sõitis kaks korda tööpäeviti Kunda ja Viru-Nigula vahel, pikeneb nüüd kuni Aserini ning sõidab Kunda ja Aseri vahel tööpäevadel neli ringi ning laupäeviti ühe ringi.

Liinidel nr 20, 32, 39, 51, 52, 59 ja 66 muutuvad osaliselt väljumisajad selleks, et paremini ühitada busside sõidugraafikuid rongide sõidugraafikutega ning võimaldada sujuvamat ümberistumist rongide ja busside vahel.

Liini nr 53 kaks väljumist Tapalt on pikendatud – buss sõidab kahel korral tööpäevadel ja üks kord laupäeval Tamsalust edasi kuni Türjeni ning tagasi. Liini pikenemine toob kaasa ka muudatused väljumisaegades.

Liinil nr 54 on edaspidi talvine ja suvine sõidugraafik. Talveperioodil ei läbi liin Järveküla ega Uljaste peatust, vaid sõidab otse mööda Sämi-Sonda-Kiviõli teed Sondasse ning läbib Liivakünka peatuse.

Liinile nr 56 on sõitjate soovil lisatud väljumised ka nädalvahetustel.

Seniste kommertsliinide nr 16A ja 56A väljumised on viidud avalike liinide nr 16 ja 56 koosseisu, mis võimaldab kuni 20aastastel ning üle 62aastastel reisijatel tasuta sõitmist neil väljumistel. Ka kommertsliini nr 15A üks väljumine Rakverest kell 16.30 ja Kunda Pargi peatusest kell 17.15 on nüüd avaliku liini nr 15 koosseisus. Ülejäänud kommertsliinid loodame muuta avalikeks liinideks hiljemalt 2019. aasta alguseks.

Ka kõikide ülejäänud siin mainimata Lääne-Viru avalike maakonnaliinide sõidugraafikuid on korrastatud, seepärast on võimalikud mõneminutilised muudatused väljumisaegades – palume kindlasti tutvuda uute sõiduplaanidega!

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus