Lammasmäel toimus Einar Vallbaumi vastuvõtt

vastuvõtt 1

Päev enne Eesti taasiseseisvumispäeva, 19. augustil tähistati Lammasmäe puhkekeskuses kodumaa sajandat sünnipäeva. Selle raames olid kokku kutsutud maakonna tublimad koos oma peredega.

Eliisa Sild

EV 100 auks korraldatud Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe, Viru-Nigula vallavanema Einar Vallbaumi vastuvõtt algas meeleolukalt. Üritusele oli kokku tulnud palju rahvast – umbes tuhat inimest. Nii mõnigi oli selle olulise sündmuse jaoks omale rahvariided selga pannud.

Pidu alustati kõnega. Vallbaum pöördus rahva poole asjaliku ja sütitava sõnavõtuga: „Mul on hea meel, et kohtume täna just sellises maagilises eestlaste jaoks olulises paigas, Lammasmäel. Mul on rõõm näha teid siin koos peredega meie vabariigi suurt sünnipäeva tähistamas.“

Ta lisas: „Virumaa rahvast tuntakse eestlaste seas kui kõige põikpäisemaid ja jonnakamaid. Jonnakusega oleme palju saavutanud, kuid vahel võib ühine jonnakus tuua kahju tervele vallale.“

Seepärast kutsus Vallbaum rahvast üles leidma rohkelt tolerantsust ja  sõbralikkust kaaskodanike seas. Ta sõnas: „Tundke rõõmu just tänastest asjadest, kasvõi sellest, et lõpuks sai põuaperiood läbi ja hakkas sadama, või et taas saavad me lapsed kohe-kohe astuda kooliteele vabal maal uhkete eestlastena ja neid on õpetamas parimad oma ala professionaalid.“

Viru-Nigula vallavanem lõpetas kõne vägevalt: „Meie lapsed on meie tulevik, Eesti tulevik. Suuname nad üheskoos looma sellist Eestit, kus kõik tahavad elada ja kodu rajada. Ilusat juubeliaastat ja head peotuju!“

Veidi jahedal suveilmal kostitati külalisi sooja supiga, lisaks pakuti lihapirukaid. Laualt ei puudunud ka üks Eesti traditsioonilisemaid magustoite – kamavaht.

Tegevusi jätkus nii vanematele kui noorematele – kokku oli pandud mitmekülgne päevakava. Rahva meelt lahutasid päeva jooksul näiteks kooristuudio So-La-Re, puhkpillimängijad, rahvatantsuansambel Tarvanpää, laulis Sofia Rubina ja hiljem lasi häälepaelad valla ka „Eesti otsib superstaari“ saates neljanda koha saavutanud Helis Järvepere-Luik.

Luulet luges Üllar Saaremäe, kes oli ühtlasi ka päevajuht. Pidu osutus nii vägevaks, et mõned inimesed otsustasid tantsuplatsile isegi jalga keerutama minna.

Lastele oli tehtud eraldi mänguala. Päästjad tutvustasid huvilistele oma tööd ning OÜ Autosõit jagas liiklustestide tegemise eest auhindu.

 

Rahvas pidu nautimas.

Foto: Lääne-Viru Omavalitsuste Liit / Meelis Meilbaum