Maavanemad külastasid OG Elektrat

Maavanematel on tavaks kord kvartalis kohtuda, et pidada nõu ja tutvuda ühe maakonna elu-oluga. Sel korral toimus kohtumine Lääne-Virumaal ning esimesena külastati AS OG Elektra tootmiskompleksi Lepnal.

 

Liisi Kanna

unnamed (2) unnamed

OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et delegatsioonide külastus on oluline nii suhete loomise kui ettevõtte maine kujundamise seisukohast. „Inimene, kes kohapeal käib, näeb oma silmaga, mis siin toimub. Lisaks distsiplineerivad külastused meie inimesi, tegemaks asju paremini,“ selgitas ettevõtja. Gross lisas, et seepärast võetakse ka võimalikult palju delegatsioone vastu. Sagedased külalised on kooliõpilased, eriti ametikoolidest.

Oleg Gross ütles, et külastuste ülesehitus oleneb paljuski delegatsioonide ajalisest limiidist, aga ka ettevõttes hiljuti toimunud uuendustest. „Maavanematele näitasime kondiitri- ja pagaritoodete tsehhi, sest äsja renoveerisime ahjude osa,“ sedastas omanik.

Lääne-Viru maavanem Marko Torm ütles, et delegatsioonide külastuse puhul on OG Elektra alati koht, kuhu külalised kindlasti tuuakse. „Põhjuseks on just kodumaine kapital. Meie oma maakonna mees on käivitanud tõeliselt kõva asja, omades 57 kauplust üle Eesti ja andes tööd ligi pooleteisele tuhandele inimesele. N-ö stardipakett on olnud enamusel ühesugune, aga vaat kuhu võib uskumise, tahtmise ja suure tööga välja jõuda,“ kommenteeris Torm.

Ida-Viru maavanem Andres Noormägi pidas sedalaadi kohtumisi väga vajalikuks. „See avardab väga palju silmaringi, muidu oled oma maakonna asjades kinni ja ei teagi, mis mujal toimub. Lisaks on järgmisel korral Grossi Toidukaupade kauplust külastades emotsioon hoopis teine,“ arvas Noormägi.

Maavanemate küsimused olid Grossi sõnul igati asjakohased ja näitasid, et külalised on maaeluga hästi kursis. Enim uuriti ettevõtjalt tööjõu jagunemise kohta. OG Elektra puhul on märkimisväärne, et ehkki tootmises töötab väga palju inimesi, leitakse tööjõud maakonnast kohapealt ning bussidega kaugemalt kohale sõidutamist ei toimu.

Rapla maavanem Tõnis Blanki üllatasid eelkõige ettevõtte mastaabid. „Nii suur ettevõtmine, nii suured laopinnad, omatoodang, oma sigalad,“ tõi Blank esile. „Muljet avaldas, kuidas kogu süsteem on üles ehitatud ja kuidas toimib logistika.“

Lisaks OG Elektrale külastas delegatsioon Neeruti mõisa ja Tarka Maja, kus Rakvere linnapea Mihkel Juhkami andis ülevaate linna plaanidest ja projektidest. Lisaks tutvuti Vihula mõisakompleksiga. „Häid asju, mida näidata, on nii palju. Oleks tahtnud ka esimesse jalaväebrigaadi ja Moe tehasesse jõuda,“ sõnas Lääne-Viru maavanem.

Viimati toimus selline kohtumine Lääne-Virumaal üle kolme aasta tagasi. „Riigireformi tendentsi arvestades usun, et sellises koosseisus ja sellisel moel maavanemate kohtumine Lääne-Virumaal on viimane,“ arutles Torm.

 

AS OG Elektra omanik Oleg Gross pakkus delegatsioonile ka kopterisõidu võimalust. Pildil vasakult: Viljandi maavanem Erich Palm, Põlva maavanem Igor Taro, Ida-Viru maavanem Andres Noormägi, AS OG Elektra omanik Oleg Gross, Lääne-Viru maavanem Marko Torm, Rapla maavanem Tõnis Blank, Hiiu maavanem Riho Rahuoja, Saare maavanem Kaido Kaasik, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev Foto: Ain Liiva

 

AS OG Elektra omanik Oleg Gross (paremal) tutvustas maavanematele kondiitri- ja pagaritoodete tsehhi. Foto: Ain Liiva