Märgatud: ansambel Tuli Rakverest

„Saame kokku Vallimäel vana veski juures…“ Paneb ju kõrvu kikitama, kui raadiost selliste algussõnadega lugu kuuled – mingid Rakvere poisid äkki? Raadio 2 aastahiti galal aasta demolooks valitud „Lendame Kuule“ – just nimetatud sõnadega see algabki – viib Rakvere noored kõrgele ja kaugele.

Tiia Paist

Kes või mis on Tuli? Saagem siis tuttavaks. Laval nähtavasse koosseisu kuuluvad Joel Põldoja, Alex Verlin, Felix Verlin ja Johannes Pihlak. Joeli süüdistavad bändiliikmed jõulistes trummipartiides ja seltsielu osavas koordineerimises. Alexit sunnitakse aeg-ajalt harja pähe tegema ja laval särki seljast võtma – solist. Felix on släpikuningas – mitte ükski bassimees ei kasuta nii palju pöialt kui Felix. Johannes Joss Pihlak ajab asju, näiteks vastab siinkohal Kuulutaja küsimustele, ja kui aega saab, mängib ka soolokitarri.

Bändil on ka viies liige – Mikk Volmer. Tema on sohver, nõustaja, moraalne tugi ning õppiv helimees. Kui neljakesi otsustatud ei saa, kutsutakse Mikk. Nõu ja jõuga toetavaid sõpru on neil veel.

Kui ammu ja kuidas tekkis ansambel Tuli?

14. veebruaril saab Tule live- tegevus 3aastaseks. Tuli arenes välja ühekordsest projektist, mis pandi kokku kooli talendisõu võitmiseks. Võistluse me muide ka võitsime. Toona oli ansambli nimi The What Everest, koosseisus kitarr, bass, flööt, sahisti ja timpan. Sahisti ja timpani vahetasime varsti trummikomplekti vastu. Sellest hetkest sai Tuli alguse.

Kuidas te ise täpsemalt kirjeldate seda stiili, mida viljelete?

Stiili täpsem kirjeldamine on muusikakriitikute töö, kuid need, kellele meeldib punk, rokk või funk, peaksid kindlasti meie kontserdile tulema.

 

Missuguseid etteasteid peate oma ajaloos edukamaiks ja mis endale on fiilingut pakkunud?

Siiamaani on kõige rohkem fiilingut pakkunud Noortebänd 2014 finaalsõu esinemine. Sinna suunasime kogu oma energia, mille saime mitmekordselt tagasi bussitäielt fännidelt, kes sõitsid Rakverest Tallinna, et meid toetada. Omaette lõbustav ja silmaringi avardav oli ka muidugi R2 aastahiti galal figureerimine. Sinna viis meid lugu „Lendame Kuule“, mis valiti R2 aasta demoks. Tulevasele Kantsi live`ile oleme juba praegu suunanud meeletult energiat, seega Kantsist loodame veel kõvema fiilingu saada!

 

Möödunud aasta lõpul sattusite meedia fookusesse. Mis teie endi jaoks muutus?

Meie jaoks muutus see, et meid võetakse nüüd kui päris artiste. Loomulikult on meedia suurendanud ka tuntust ning tänu sellele on meile laekunud rohkem esinemiskutseid. Oleme hakanud ka rohkem sõule panustama.

Mis ootamas?

Suuremad esinemised on 13. veebruaril Kära Kantsis ning 28. märtsil Tallinn Music Weekil, kuhu saime esinemiskutse auhinnana Noortebänd 2014 finaalist. Samalt ürituselt saime auhinnaks koos kogenud produtsendiga veel Raadio 2 stuudioaja , mille varsti loodetavasti edukalt realiseerime. Mõtetes on veel muusikavideo, võimalikult palju materjali salvestada ning häid kontserte teha. Kindlasti ootab meid ees midagi sellist, mida me ette näha ei oska.

Räägi lähemalt 13. kuupäeva live-kontserdist Kära Kantsis.

Teeme 13. veebruaril Kära Kantsis 2 kontserti. Esimene algab kell 21 ning on suunatud noorematele kui selle paiga tavakülastajad. Tegemist on Kära Kantsi ajaloos esmakordse 16+ üritusega ning juba selle vägeva koha nägemiseks tasub uuel generatsioonil kohale tulla! Teine kontsert algab südaööl ning siis kehtib juba tavapärane Kära Kantsi vanusepiirang 18+. Kontserdid on sisult samad. Meie jaoks on need kontserdid tähtsad, kuna tähistame oma kolmandat sünnipäeva ning tahame anda neljandale, ilmselt veel edukamale tegevusaastale hoogsa alguse.

Mida suvi toob?

Viimased kaks suve oleme teinud bändilaagri ühes kenas talumajas ja kirjutanud uusi lugusid. Kindlasti jätkame seda traditsiooni ka tänavu. Ei taha midagi lubada, kuid kui leiame juurde häid toetajaid, võib juhtuda, et võtame ette mõned mahukamad stuudiosessioonid.

TuliTuli „Lendame Kuule“ https://www.youtube.com/watch?v=DAcE5muBfng