Marilyn Kerro uus raamat: teejuht maagilisse maailma

Eesti ühel tuntuimal selgeltnägijal Marilyn Kerrol ilmus novembris uus raamat, mis kannab sümboolset nime „Taassünd“. Teos räägib kõigest sellest, mille kohta talle Facebookis kõige sagedamini küsimusi esitatakse.

Kaire Kenk

„Suhetest, õnnelik olemisest, hirmust ebaõnnestumise ees, lahkunutest ja mahajääjatest, unenägudest, karmast ning paljust muust. Kuid eelkõige räägib see headusest, armastusest ja usust iseenda mõtete ja tegude jõusse,“ tutvustas Marilyn Kerrol.

„Teise raamatu kirjutamine võttis mul üle aasta aega, kuid olen kindel, et kõike, mis tehtud südamega, tunnetavad ka teised. Selle raamatu kirjutamise-pildistamise protsessi ajal ootasin juba oma teist last, mis andis mulle võimaluse kirjutada ja tunda hoopis teistmoodi kui esimese raamatu puhul. Kirjutasin unenägudest, matmisrituaalidest, kuidas vabaneda energiavampiiridest – kõigest, mille vastu inimesed on huvi üles näidanud,“ rääkis autor.

Raamatu lõpust leiab küsimuste-vastuste osa, kus Marilyn vastab tema FB-lehel esitatud küsimustele: kaitseinglitest, eelnevatest eludest, mõttejõust, korduvatest elumustritest. Ning muidugi sellest igavesest küsimusest: „Kuidas ära tunda see õige?“ Raamatust saab ülevaate ka kristallide omadustest, samuti jagab ta mitmesuguseid põnevaid rituaale.

„Seda raamatut kirjutades püüdsin inimesi panna mõtlema hetkele. Me elame ju just praegu, mitte minevikus ega tulevikus. Alati arvame, et jõuame unistada homme, armastust avaldada ülehomme ning vanale sõbrale, tuttavale helistada nädalalõpus. Kui järsku see ideaal ära võetakse, tekib paanika ja enesesüüdistamine – miks ma ei teinud, miks ma ei läinud?“ rääkis Marilyn.

„Elama peab, elada tuleb aga nii, et need õnnistatud päevad oleksid ka midagi väärt. Ei pea olema maailmaliider või superstaar, et midagi korda saata. Alustada tuleb väikestest sammudest, ja tegelikult oma lähedaste jaoks olemegi kõige tähtsamad ja säravamad tähed,“ jätkas autor.

Ka raamatuesitlusel ei peljanud ta kokkutulnute käest küsida: „Kes on praegu teie jaoks kõige olulisem inimene?“ Marilyni soovitus kõigile on maailma virvarris hoida ennast ja oma lähedasi: „Aidake ligimesi ja uskuge nendesse. Tehke kõne emale või vanaemale, keda pole ammu näinud!“

Selgeltnägija rääkis, et vaatleb inimesi märkide läbi. „Minu jaoks on kõnekas seegi, kas inimene eelistab kullast või hõbedast ehteid. Hõbedat eelistavad inimesed, kes tahaksid oma ellu muutusi. Kulda aga need, kel on väga raske praegusest mugavustsoonist välja tulla, et midagi muuta. Aga elu mugavustsoonis ei õpeta ega kasvata inimhinge,“ arutles Marilyn.

„Jäädes kinni oma harjumustesse ei saa loota ka elult põnevust ega uudsust. Elu tuleb elada just nii, et oleks väike ärevus ja ootus. Läbi nende emotsioonide oledki siin ja praegu ning tunnetad hetkeolukordi paremini. Mida rohkem eemaldume rutiinist, seda lihtsamaks see ajajooksul läheb. Tuleb üle saada oma hirmudest ja luua rada, mis käimata, avastamata. Alles siis saame tunda, kuidas keha ja meeled on ärganud,“ jätkas ta.

Marilyn nentis, et raamat valmis tõesti kaua ning ta oli ka kahe pealkirja vahel – „Taassünd“ või „Teejuht“. „Taassünd seetõttu, et suure osa selle raamatu kirjutamise ajast olen olnud lapseootel ja sümboolselt sünnibki nüüd koos teise lapsega ka kolmas laps,“ rääkis ta. „Samas tunnetan inimesi nõustades, et see raamat võiks väga paljudele murelikele inimestele olla omamoodi teejuhiks,“ jätkas autor.

Marilyni sõnul on see raamat eelmisest hulga helgem ja positiivsem, aga ka informatiivsem – ta on suundunud hirmu- ja surnutemaailma mustast maagiast valguse poole, abiks kaitseinglid. „Emadus on mu maailmapilti ja tunnete spektrit väga palju avardanud. Kogen, näen ja tajun paljut teisel tasandil ning usun, et saan tänu sellele rohkem nõu anda,“ sõnas Marilyn.

Selgeltnägija sõnul küsitakse temalt sageli, kas ta on õnnelik inimene. „Mis teeb mind õnnelikuks? Mis on õnn? Usun, et vastata saab üksnes selle põhjal, mida hetkel tunned, seda vaadeldes ja tajudes. Kirjutasin raamatu viimaseid ridu, nautides vaikust, ühes käes kruus kuuma taimeteega, ja olin tänulik kõige eest, mis maailm on mulle kinkinud. See rahulolu ja harmoonia hetk ongi õnn, mida kogen just nüüd ja praegu. Kuna meie tunded ja tujud on pidevas muutuses, mööduvad ka õnnehormoonid ning tekivad mõtisklushetked. Ja see ongi vajalik, et oskaksime hinnata seda, mis meiega. Õnn ongi see emotsioon, mis valdab meie vaimset ja füüsilist keha just praegusel hetkel,“ mõtiskles Marilyn.

Praegu Rakveres elava Marilyn Kerro (31) ja tema norralasest elukaaslase, ehitaja Mark Alexandr Hanseni (32) esiklaps, möödunud aasta juunis sündinud Kaius saab endale aasta lõpus venna või õe. „Seoses lapseootusega ei võta ma inimesi vastu. Abivajajate energeetika tunnetamine käib läbi minu enda biovälja ning hetkel seda lubada endale ei saa. Minu töö emana on kaitsta oma last ja mõlema tervist, sealhulgas hoida aura võimalikult puhtana. Sama kehtib peale pisikese sündi, kuna kõik beebid on üheksa kuud kuni aasta peale sündi tugevalt seotud oma ema emotsioonide ja tunnetega,“ palus Marilyn mõistmist.

Samas kirjutab ta palju Facebookis, annab nõu läbi kirjade just sellepärast, et inimesed aitaksid eelkõige ennast ise.

Marilyn Kerro raamatuesitlusel Solarise keskuses. Foto: Richard Kenk