Massaaž aitab haigusi ennetada

Angelic

Seljaprobleemidega inimestele pakub Rakveres ravivõimalusi Angelic Alternatiivravi. Paar aastat tegutsenud ettevõtte põhiteenusteks on kiropraktika, osteopaatia ja massaazhid.

 

„Kiropraktika on enamikele tuntud ravivõimalus”, rääkis Angelic Alternatiivravi juhataja ja looja Angela Ojaäär, kes ka ise sellest meetodist minevikus abi sai. Enda seljaprobleemide tõttu tekkiski tal idee luua ettevõtte, pakkumaks ka teistele sarnaste murede korral alternatiivseid ravivõimalusi.

Kiropraktikast räägitakse aina enam ning turule tuleb üha uusi tegijaid. Igal spetsialistil on aga omad ravimeetodid ja -võtted, mis omandatud erinevates koolkondades. „Nii, nagu peaksime leidma endale meelepärase juuksuri, rätsepa või massööri, tuleks leida ka sobiv kiropraktik, keda saame usaldada,“ arvas ettevõtte juhataja.

 

Kontrolli olulisus

Angelic Alternatiivravis võtab seljahädadega kliente vastu kiropraktik ja osteopaat Artur Grigorjan, kes Rakveres seda tööd pea kaheksa aastat teinud. Grigorjan omandas kutse Saksamaal, Euroopa ühe kuulsaima meister-kiropraktiku Robert Grötzingeri juures.

Püsikliendid külastavad kiropraktikut nö profülaktika mõttes korra kuus. Tõsisemate probleemidega inimestel on regulaarne rühi kontrollimine ja korrigeerimine abiks saavutatud ravitulemuste säilitamisel.

Igaüks peaks aegajalt lülisammaste olukorda kontrollima. „Eriti tuleks hoolt kanda laste seljatervise eest,“ rõhutas Ojaäär. „Koolikotid on rasked ning tundides suurem osa ajast istutakse, seepärast esineb lastel tihti rühihäireid, mis süvenedes hakkavad seljavalu tekitama. Aegsasti tuvastatud rühiprobleeme on lihtsam korrigeerida.“

 

Massaazh kui teraapia

Selja tervise heaolu jaoks saab inimene palju ise ära teha. Oluline on võimelda ja mõõdukalt liikuda. Angelic Alternatiivravis pakutakse ka mitmeid massaazhiteenuseid – massaazh on haigusi ennetava mõjuga.

„Massaazh kui teraapia on üks parimaid võimalusi oma tervist ja immuunsüsteemi korras hoida. Massaazhi käigus lihastele ja kudedele loodud surve aitab verel liikuda läbi ummistunud piirkondade. Selle tulemusel paraneb vereringlus kõigis keha kudedes ning paranevad keha funktsioonid,“ selgitas Ojaäär.

Paljudel esineb kehaasendi pingeid, mis väljenduvad sageli kaela-, õla- või seljavaluna. Massaazhiteraapia abil on võimalik neid pingeid leevendada ning jõuda valu põhjuseni.

Ettevõtet juhtides tekkis tal endalgi huvi massaazhi õppimise vastu. Ta läbis vastavad kursused ning pakub nüüd üld-, näo-, pea-, ja õlavöötmemassaazhi.

„Nägu on organismi peegel. Survestades näos erinevaid punkte, mõjutab see terve organismi tööd ja energia liikumist,“ nentis Ojaäär.

Angelic Alternatiivravi kollektiivi kuulub ka massöör Pille Puusta, kellelt on võimalik tellida rootsi- ja lastemassaazhi, idamaiseid massaazhe, tsooni- ja refleksoteraapiat.

Hiljuti meeskonda lisandunud 14aastase tööstaazhiga massaazhiterapeut Arina Grigorjan pakub lisaks ravimassaazhile nõelmagnet- ja elektriravi ning lümfidrenaazhi.

„Lümfimassaazhi kasutatakse näiteks alajäsemete veenilaiendite, lümfiteede ahenemisest tingitud ja rasedusaegsete tursete leevendamiseks, samuti ulatuslike operatsioonide ning traumajärgsel perioodil,“ loetles juhataja.

 

Angela Ojaäär. Foto: erakogu