Mida tuleb teada enne sportautole kindlustuse ostmist

Sportautod on hoopis teisest liigast. Nende ligitõmme on võrreldamatu. Nad on esirinnas nii stiilsuse kui ka mugavuse poolest. Kuid kõigel sellel on oma hind ja pealegi veel kõrge. Sportautod võivad teie kontole tekitada suure augu ja seda mitte ainult ostmise hetkel, vaid ka selle pidamine on kulukas tegevus, näiteks kindlustuse ostmine.

Varuosad on kallid ja põhihooldus käib samuti rahakoti pihta, seega on sportauto ostmine teatav kompromiss. Te saate ringi rännata tehnoloogilise imega, kuid sellega seoses peate ikkagi kandma mõningaid suuri kulusid ning artikli teemaks ongi üks kulu, milleks on liikluskindlustus.

Tänapäeval on liikluskindlustussektor lihtsustunud ent samas ei pruugi see sportauto puhul nii olla, sest selle kindlustamine on tavaliselt keerukam kui tavalise luukpära kindlustamine. Edasi lugedes saate ülevaate sportauto kindlustamise nüanssidest.

Ostmiskohustus

Seadused on kõigile ühesugused. Ja nagu kõigile, on kindlustuse ostmine kohustuslik ka sportauto omanikule.

Liikluskindlustus on tähtajaline. See kehtib määratud ajavahemikul ja seejärel aegub, seega autoomanikuna hoidke silma peal oma lepingu kuupäevadel ja kindlasti uuendage auto kindlustuspoliisi enne aegumiskuupäeva. See on ülimalt oluline, sest kehtetust poliisist pole enam mingit kasu ja see ei paku kindlustuskaitset. Ehk nagu liikluskindlustuse ostmine on kohustuslik, on ka selle uuendamine oluline.

Keskmisest kallim

Lihtsamini ei saagi öelda, sportauto kindlustusmakse on kallis! Põhjus selles, et sportautol on keskmise autoga võrreldes suurem väärtus ja võimsam hobujõud, ehk nagu ei saa võrrelda sportauto jõudlust tavalise auto omaga, ei saa võrrelda ka sõidukite kindlustusmakseid. 

Kaudne ostmine

Kõik kindlustusseltsid ei pruugi teie sportautole sobivat kindlustuskatet pakkuda ja see võib panna mõtlema, et kuidas siis leida endale sobiv liikluskindlustus ja kaskokindlustus? Ole mureta, lahendus on olemas! Parima kindlustuse leidmise viis on külastada jepp.ee veebikeskkonda, kus saate võrrelda erinevate seltside kindlustustingimusi ning kindlustusmakseid. Kui te ei leia mõne seltsi pakkumist veebisaidi ostukeskkonnast, on vägagi tõenäoline, et nad ei pakugi antud sõidukile kaitset, ent sellest ei saa aga teha lõplikke järeldusi.

Kui te ei leia oma sportautot mõne kindlustusseltsi pakkumisest, siis võite seltsi helistada ja küsida, kas nad on valmis teie autot kindlustama. Nad võivad küsida selliseid üksikasju nagu sõiduki mark, mudel, variant ja vanus. Jagage nendega julgelt oma kõhklusi ja muresid kaitsete ja välistuste ning kindlustustingimuste osas.

Kui kõik info on teada siis võite koostada nimekirja, millised kindlustustingimused teile sobivad ning hiljem saate arutada sugulaste ja sõpradega, et teha valik nimekirja kantud variantide hulgast.