Miks valida juustesse jäetav palsam?

Loodetavasti on palsam juba sinu juuksehoolduse rutiini osa. Aga kas sa oled mõelnud ka juustesse jäetava palsami kasutamise peale? Juustesse jäetav palsam on niisutav juuksehooldusvahend, mida pärast juuste pesemist maha ei loputata. Tavaliselt kantakse see rätikukuivadesse juustesse, et pakkuda kiharatele niisutust ja kaitsta neid kahjustuste kui ka harjamise eest. Milline on õige ja sobiv juuksepalsam minu juustele? Millal valida juustesse jäetav palsam?

Juustesse jäetav palsam on hea valik kahjustatud ja kuivadele juustele

Kui sinu juuksed on kahjustunud ja kuivad, siis juustesse jäetav palsam võib pakkuda sulle lahendust. Samuti kõikidele naistele, kes armastavad föönitada, teha lokke ja sirgendada oma juukseid. 

Juustesse jäetav palsam annab lisaniisutuse sinu juustele. Kuna see jääb sinu juustesse, siis sellel on ka kaitsev omadus erinevate keskkonna mõjude eest, milleks võib olla nii tugev päike kui ka külm ja krõbe ilm. Samuti hoiab see pikemat aega sinu juuste niiskustaset kõrgena ja ei muuda neid liiga kahuseks, nii saad seada endale kauni soengu, millega päevatoimetustele vastu minna.

Juustesse jäetav palsam on samuti hea valik kõikidele naistele, kellel on õhukesed juuksed, sest pähejäetav palsam on kergem kui klassikaline, hoides ka sinu juuksed õhulisemana ja volüümikana.

Kuidas valida parim juustesse jäetav palsam?

Poeriiulid ja e-poed on pungil paljudest erinevatest toodetest, mistõttu võib sobiva juustesse jäetava palsami valimine osutuda äärmiselt keeruliseks. Üks reegel, mida palsamist valides meeles pidada, on vältida neid tooteid, mis sisaldavad alkoholi ja värvaineid, sest need põhjustavad üldjuhul üleliigset kuivust. Laias valikus kvaliteetseid ja tõhusaid palsameid leiad Beauty Partners e-poe valikust.

 • Esimene asi, millele mõelda on enda juuksetüüp. Kas sul on lokkis, kuivad, kahjustunud, blondeeritud juuksed? Juustesse jäetav palsam tuleb alati valida vastavalt sinu juustele. Paljud tooted on loodud lahendamaks kindlaid probleeme, olgu selleks siis kas kuivad ja kahused juuksed või hoopiski blondeeritud.
 • Kui kasutad igapäevaselt juuste kuivatamiseks fööni või teed endale sirgendajaga kergeid lokke, siis vali juustesse jäetav palsam, millel on ka kuumakaitse. 
 • Kui värvid regulaarseid juukseid, vali palsam, mis on mõeldud värvitud juustele. Tavaliselt on blondeeritud juustele valikus eraldi juustesse jäetav palsam – eelista alati seda, mis vastab sinu juustele ja soovidele.
 • Õhukestele juustele sobib juustesse jäetav palsam, mis annab volüümi ja kohevust.
 • Lokkis juuste jaoks võiksid valida midagi, mis sisaldab rohkelt looduslikke õlisid, et anda juustele piisavalt niisutust. Samuti võid leida ka tooteid, mis on just mõeldud lokkis juustele.

Kuidas kasutada juustesse jäetavat palsamit?

Kuidas aga võtta juustesse jäetav palsam kasutusele ja kuidas seda teha õigesti, et sellest niisutavast vahendist võtta kõik, mis võtta annab? 

 • Loputa juuksed hoolikalt pärast šampooniga pesu.
 • Soovi korral võid kasutada ka tavalist palsamit. Kui otsustad seda teha, siis loputa see korralikult maha.
 • Pärast duši alt tulekut kuivata kergelt rätikuga juuksed, et eemaldada üleliigne vesi.
 • Seejärel kanna juustesse jäetav palsam. Pea meeles, et seda ei pea palju panema, piisab väikesest kogusest. Loe täpsemalt toote pakendilt, kui palju seda kasutada.
 • Harja juuksed.
 • Lase juustel kuivada või kuivata fööniga.

Juustesse jäetav palsam sobib kõikidele naistele, kel on kuivad ja kahjustunud juuksed. Aga muidugi võivad seda kasutada ka kõik teised, eriti naised, kes armastavad pärast juuste pesu enda juuksed soengusse sättida.