Mis tüüpi šampoon on teie juustele parim?

Seistes suure riiuli ees, mis on täis erinevaid šampoonipudeleid, kätkeb endas sageli meeleheidet. Sajad kaubamärgid ja spetsiaalsete šampoonide tüübid on uhked, et need võivad anda teile täiuslikult lokkis, lainelised, läikivad või kohevad juuksed, millest olete unistanud. Aga mille poolest Šampoonidtegelikult erinevad? Ja kuidas te teate, milline neist on teie juustele parim?

Šampoon rasustele juustele

Mõne inimese jaoks on rasuste juuste pesemine nagu tõeline lahing. Rasusest peanahast vabanemiseks ei jää neil muud üle, kui iga päev juukseid pesta. Rasust peanahka põhjustavad mitmed tegurid, näiteks liiga sagedane kokkupuude juustega, niiskuse puudumine, liiga sage pesemine, liigne konditsioneerimine, ebasobivate toodete ja määrdunud juukseharjade kasutamine, liiga sage juuste kammimine.

Kui teie juuksed kipuvad rasused olema, saab teie päästjaks olla ainult kvaliteetne õliste juuste šampoon. Need šampoonid tagavad rasva eemaldamise peanahalt ilma looduslikke õlisid eemaldamata, on kõrge pH tasemega, nii et teie juuksed püsivad kauem hüdreeritud.

Šampoon kuivadele juustele

Peamine põhjus, miks mõnedel inimestel on kuivad ja nõrgad juuksed, on see, et nende peanahal puudub niiskus. Peanahk ei tooda piisavalt looduslikke juukseõlisid, mis aitaksid juustes niiskust “lukustada”. Muud põhjused, miks teie juuksed kuivavad, on liigne juuste pesemine, juuksesirgendaja kasutamine, liiga sagene fööni kasutamine, kuiv koduõhk ja palju muud.

Sellistel juhtudel on ideaalne valida niisutavad šampoonid, kuna nende ainus eesmärk on hoida peanahas ideaalset pH tasakaalu. Enamikul niisutavatest šampoonidest on mahe koostis ja vähem juukseid kuivatavaid pesuaineid, mis muudavad kuivade, libedate ja rabedate juuste käsitsemise lihtsamaks.

Niisutava šampooni kasutamiseks ei pea aga olema kuivad juuksed. Inimesed, kes soovivad oma juukseid tugevdada ja läikivaks muuta, peaksid kaaluma ka niisutavate šampoonide kasutamist.

Lokkis juuste šampoon

Kui teil on loomult lokkis juuksed, siis teate ilmselt hästi, et mitte kõik šampoonid teile sobivad. Lokkis juuksed on tavaliselt kuivemad, rohkem särisemad, murduvad, mistõttu on väga oluline kasutada eriti niisutavate koostisainetega šampoone. Lokkis juuste šampoon puhastab õrnalt särisevad juuksed, taastab juuste struktuuri, muutes need siledaks ja läikivaks.

Šampoon värvitud juustele

Värviliste juuste omanikel on palju probleeme – nende juuksed muutuvad kuivaks ja nõrgaks, värv tuhmub pärast iga peapesu, juustel puudub niiskus jne. Selliste juuste omanikel soovitatakse alati valida spetsiaalselt värvilistele juustele mõeldud šampoonid, sest erinevalt tavalistest šampoonidest sisaldavad need koostisaineid, mis säilitavad värvi heleduse ja sära.

Need šampoonid ei sisalda tugevaid kemikaale, nagu parabeen või sulfaat, mis võivad kahjustada teie juuksevärvi elulisust ja värskust. Enne värvitud juuste šampooni ostmist vaadake alati nende koostisained üle. See aitab teil valida õige šampooni, mis vastab teie vajadustele. Näiteks kui soovite kaitsta oma juuksevärvi tuhmumise eest, otsige šampoone, mis sisaldavad E-vitamiini, kuna see rikastav toitaine suurendab teie värvi elulisust.

Kuivšampoon

On päevi, mil tahate puhtaid juukseid ilma neid pesemata. Nendel päevadel on parim kuivšampoon.

Kuivšampoonid toimivad sarnaselt juukselakiga: pihustage õrnalt juuksejuurtele, hõõruge kergelt ja hästi kammige. Šampoon imab koheselt rasu teie juuksejuurtest, muutes juuksed värskemaks, kohevamaks ning nad lõhnavad nagu äsja pestud.

Kuivšampoonid mitte ainult puhasta juukseid ega anna neile meeldivat lõhna, vaid neil on ka palju muid eeliseid. Näiteks annavad need šampoonid juustele volüümi ning need näevad välja, nagu oleksid just kuivatatud. Samuti annavad need juustele tekstuuri, mis võib aidata luua trendika soengu, näiteks räpase patsi või patsi. Kuivšampoonid säästavad ka palju aega, nii et kui jääte hiljaks ja teil pole aega juukseid pesta, võivad kuivšampoonid olla tõeline lahendus.

Volüümi andev šampoon

Nagu nimigi ütleb, on volüümi andvad šampoonid loodud spetsiaalselt õhukestele, kuivadele, lõhenenud ja rabedatele juustele volüümi andmiseks.

Volüümi andva šampooni kasutamine suurendab silmnähtavalt juuste mahtu, muutes juuksed paksemaks ja imeliselt kohevaks. Mõned seda tüüpi šampoonid sisaldavad valku, mis aitab tugevdada juukseid juurtest otsteni. Volüümi suurendavad šampoonid on valmistatud kergema koostisega, nii et need ei koorma kunagi teie juukseid. Masseerige šampoon alati peanahasse, sest see aitab anda juustele kuivamisel volüümi. Ärge unustage mitte kasutada peanaha palsamit, kuna see sulgeb teie juured ja muudab neid rasvaseks.

Šampoon kaks ühes

Nagu nimigi ütleb, kaks ühes šampoonid samaaegselt pesevad ja hooldavad juukseid. See tähendab, et kui kõik on ühes pudelis, ei pea te eraldi šampooni ja palsamit ostma. See šampoon on praktiline ja seda on lihtne kasutada, kuna te raisate juukse pesemisele vähem aega. Samuti on see üsna praktiline ja mugav kasutada reisimisel. Samas ei pruugi see šampoon oma konditsioneerimisfunktsiooni tõttu rasuste juuste omanikele sobida.

Igapäevane šampoon

Tavaline juuksešampoon on mõeldud kõigile neile inimestele, kellel ei ole juuste erivajadusi ja seetõttu ei ole vaja spetsiaalseid juuksehooldustooteid. Teisisõnu, need šampoonid on lihtsate koostisosadega õrnad juuksepuhastajad. Igapäevased šampoonid puhastavad õrnalt, niisutavad ja kaitsevad juukseid.

Kõõmavastane šampoon

Nendel šampoonidel, mis keskenduvad pigem peanahale kui juustele, on puhastav, rahustav ja antimikroobne toime. Seda tüüpi šampooni saab kasutada kõikidel juuksetüüpidel, kuid ilmselt sobib see kõige paremini inimestele, kelle peanahk on kõõmale vastuvõtlik.

Niisiis, nüüd pole vaja teha muud, kui välja selgitada oma konkreetsed juuste vajadused ja saate hõlpsamini valida teatud tüüpi šampooni. Nii ei pea te ostetud tootes pettuma, nii et saate oma juukseid mõnuga näidata kõikjal, kuhu lähete.