„Olukorrast riigis“ taskuhääling jõuab kuulajateni iga reede pärastlõunal

Olukorrast riigis saatejuhid Marju Himma ja Sandra Saar. Foto: Priit Mürk / ERR

ERR-i arvamussaade „Olukorrast riigis“ jätkab podcasti ehk taskuhäälinguna ning uuenenud ajal. Esimest taskuhäälingu osa saab kuulata juba täna pärastlõunal.

Päevakajalises arvamussaates „Olukorrast riigis“ analüüsivad ERR-i ajakirjanikud Marju Himma ja Sandra Saar nädala olulisemaid uudiste- ja aruteluteemasid.

Sandra Saare sõnul lähtutakse teemadevalikul sellest, mis on parasjagu ühiskonnas olulist või mis teemad vajavad saatejuhtide arvates laiemat kõlapinda. „Ühiskond ei ole ainult poliitika ja majandus ning seetõttu püüame ka teemadevaliku hoida mitmekesisena: koolitoidust lähisuhtevägivallani,“ avas ta algava hooaja plaane.

Marju Himma lisas, et saadet ette valmistades on nad arvestanud kuulajate arvamustega: „Oleme kuulajatelt saanud palju tagasisidet nii teemade kui ka nende käsitluste osas. Sealt peegeldub selge soov rahuliku, argumenteeritud ja konstruktiivselt arutleva saate järele. Seepärast jätkamegi „Olukorrast riigis“ taskuhäälingus teemade lahkamisel erinevate osapoolte seisukohtade, analüüside ja faktide arutamisega, kus kuulajal jääb ruumi ise oma seisukoht kujundada.“

„Olukorrast riigis“ on üks vanimaid järjepidevalt eetris olnud arvamussaateid. Esimesed saatejuhid olid Anvar Samost ja Hannes Rumm, saatejuhtide hulka on kuulunud ka Kalle Muuli, Allar Tankler, Ahto Lobjakas, Andrus Karnau, Harry Tuul, Hindrek Riikoja ja Indrek Lepik.

„Olukorrast riigis“ oli varem eetris pühapäeva keskpäeval Raadio 2 eetris. Käesoleval aastal jätkab saade taskuhäälinguna ning seda saab kuulata Eesti Raadio mobiiliäpist, Raadio 2 veebilehelt ja enamlevinud podcast’ide platvormidelt. Eesti Raadio äpp on tasuta alla laaditav nii Google Play’st kui ka App Store’ist, rakenduse leiab otsingusõnaga „ERR Eesti Raadio“.

Kuulutaja