Politsei pidas Rakveres kinni peatumismärguannet eiranud purjus sõidukijuhi

Möödunud reede öösel eiras alkoholijoobes sõidukijuht Rakvere politseinike peatumismärguannet. Politseinike eest põgenedes rammis sõidukijuht mitmel korral politseiautot.

4. aprilli öösel kella 3.30 paiku märkasid Rakvere politseinikud Rakveres Koidula tänaval sõiduautot Audi, mis sooritas suunda näitamata ja valest sõidureast vasakpöörde. Sõidukijuhile anti peatumismärguanne, mida roolis olnud mees eiras, jätkates sõitu mööda Laada tänavat Rakvere turu suunas. Põgenemise käigus rammis sõiduauto Audi mitmel korral politseiautot Škoda Superbi.

Põgenemiskatse lõppes Ilu puiesteel, kus Audi kaotas juhitavuse ja sõitis teelt välja. Sõidukijuht oli autos üksi ja kannatada ta ei saanud. Rammimise käigus sai vigastada politseiauto vasak esinurk ja parem külg, lisaks purunes autol üks rehv.

Juhi kontrollimisel selgus, et sõiduki roolis oli alkoholijoobes 23aastane mees, kelle politseinikud sündmuskohal kuriteos kahtlustatavana kinni pidasid ja arestimajja toimetasid. Meest on varasemalt süüdi mõistetud sõiduki juhtimise eest alkoholijoobes.

Rakvere politseijaoskonna juhi Joel Alla sõnul toob peatumismärguande eiramine ja põgenemiskatse enamasti kaasa suure kiiruse ja ohtlikud manöövrid. „Kui lisada veel juurde ka alkoholijoove, mille tõttu inimene ei suuda piisavalt kiiresti ja adekvaatselt ohule reageerida, siis on politseinike kiire tegutsemine ning sõiduki peatamine ülioluline,“ ütles Alla.

Kuulutaja