Põnev kassilavastus etendub Rakveres

miisu

NUKU teater etendab mitmes Eesti linnas lugu kassidest, ajakirjandusest ja korruptsioonist.

Lavastus „Miisu“ põhineb hollandi armastatuima lastekirjaniku Annie M. G. Schmidti samanimelisel lasteraamatul. Eesti lugejate jaoks on Schmidt tuntud lastekirjanduse klassikasse kuuluvate „Viplala lugude” autorina, kuid mujal maailmas on just „Miisu” tema tuntuim ja loetuim raamat.

Lavastus kõneleb hoogsa ja sündmusterohke loo ootamatult kassist inimeseks muutunud preili Miisust ja noorest väikelinna-ajakirjanikust Tibbest. Mõlemad on loo alguses täbaras olukorras, kus nad saavad teineteist aidata – Miisu leiab Tibbe juures sooja ja turvalise kodu ning vastutasuks jõuavad kasside pressiteenistuse kaudu ajakirjanikuni linnakese kõige põnevamad ja salajasemad uudised. Nii astuvad Miisu ja Tibbe koos arvuka kassikogukonnaga vastu linnas lokkavale ebaõiglusele, alatusele ja rumalusele.

„Miisu“ peaosatäitja Lee Trei on saanud kiita suurepärase rollisoorituse eest. Tsiteerides arvustust Maalehes: „Lisaks äravahetamiseni sarnasele välimusele oli Treist kiirgav energia ja iga liigutus, väiksemgi sõna nii miisulik.“

Lavastus sobib nii lasteaia viimaste rühmade kui ka 4.-5. klassi lastele. See on tänu kavalatele lavastusnippidele võimalik – nii saavad väiksemad lapsed siira loo loomadest hoolimisest ning suuremad aduvad juba ajakirjanduse vastutuse ja korruptsiooniteemasid.

Etendused Rakveres toimuvad 18. veebruaril kell 11 ja 13. Piletid on müügil nii Rakvere teatris kui Piletimaailmas.

Kuulutaja