Rakvere Teatri laval on uus komöödiatükk

2017-03-01_gravitatsioon_6573

Rakvere Teatri väikeses saalis esietendus Raivo Trassi käe all lavaküpseks saanud näidend “Gravitatsioon”.  See on Trassi 120. lavastust.

“Gravitatsioon” on tunnustatud filmikriitiku Donald Tombergi sulest pärit tragikoomiline näitemäng. Lugu jäi Trassile silma Eesti Teatri Agentuuri korraldatud draamatekstide võistluselt, kus ta osales žürii töös.

Kui ta sai peale eelmise aasta ülimenukat suvelavastust “Maailma otsas” taas  ettepaneku tulla Rakverre lavastama, oli ta esimene mõte, et see peab olema seesama “Gravitatsioon”.  “See jäi mind kummitama,“ selgitab Trass lõpliku otsuse tegemise tagamaid. „Eestis on loodud niivõrd palju ilusa emakeelega näitemänge, mis vääriksid lavale seadmist.“

Lühidalt võtab ta loo sisu kokku järgmiselt: “Lugu räägib sellest, et ükskõik, millises eas või millistes tingimustes inimesed on, nad tahavad olla kodus. Vajame suhtlemist oma lähedastega ning meil on  vaja tunda nende toetust”.

Kodulootust kahes vaatuses  saab kevadhooajal näha nii Rakveres kui ka Raplas, Paides ja Tartus.

Lavastuse kunstnikuks on  Riina Vanhanen ning videokunstnik Peeter Rästas. Osades Tarmo Tagamets, Peeter Rästas, Liisa Aibel, Madis Mäeorg, Toomas Suuman, Silja Miks, Helgi Annast ja Volli Käro ning külalisena  Arvi Mägi.