Postipakiga saadetakse nii viinereid kui elusloomi

Omniva

Pühade eel tuletab Omniva pakisaatjatele ja e-poodidest kauba tellijatele meelde, et postiga on keelatud saata pürotehnilisi tooteid, kiiresti riknevaid toiduaineid ja raha.

Mari Mölder

Omniva klienditeeninduskeskuse juht Ana Lepik ütles, et just pühade eel küsivad kliendid sageli, mida tohib või ei tohi posti teel saata. “Vastu jõule uuritakse ikka rahasaatmise võimaluse kohta, samuti soovitakse lähedastele meelehead teha toiduaineid saates,” selgitas ta.

Lepik tuletas meelde, et Omniva kodulehel on nimekiri esemetest, mida postisaadetises saata ei tohi. Sinna hulka kuuluvad näiteks pürotehnilised tooted, relvad ja nende osad, mürgised ained, kergesti süttivad ained, kiiresti riknevaid toiduained, aga ka elusloomad, kelle saatmist  on täiesti ette tulnud. Postisaadetiste hulka kuuluvad nii kulleritega edastatavad saadetised kui ka postkontorist ja pakiautomaadist teele läinud pakid.

Omniva kommunikatsioonispetsialist Erki Varma ütles, et Rakvere kohta eraldi infot neil veidramatest saadetistest ei ole, kuid aastate jooksul on olnud ettevõttes mitmeid kummalisi juhtumeid. Nii näiteks on soovitud pakiga läkitada kassi maale vanaema juurde või tahetud õllefestivali ajal saata pakiautomaadi kaudu sõbrale lahtist õlut ja sooje pirukaid. Elusloomi-linde, -kalu ja -putukaid üldjuhul postiga saata ei tohi, kuid erandkorras ja kokkuleppel on võimalik saata mesilasi, siidiusse ja kaane.

Keelatud esemete saatmise piirang laieneb ka e-poodidele. “See tähendab, et kui e-poes on müüa näiteks pürotehnilised tooted või muud esemed, mida posti teel saata ei tohi, ei saa neid kohale toimetada ei postkontorist väljastades ega ka pakiautomaadi või Omniva kulleri kaudu,” täpsustas Lepik.

Lisaks postipakkidele ei ole posti teel lubatud kirjaga saata ka raha. Raha saatmiseks tuleks kasutada rahakaardi teenust.

Omniva pöörab tähelepanu asjaolule, et saadetised peavad olema korrektselt pakendatud, siis jõuavad need tervelt ja probleemideta adressaadini. „Nii on meie kullerid leidnud pakiautomaadist näiteks võtmekimpe või moosipurke. Ükskord jaanipäeva paiku leiti kapist lahtiselt viinereid,“ lisas Varma.

Kui kodus pakendamiseks vajalikke vahendeid käepärast pole, leiab neid postkontorist. Kuna pühade eel on inimestel rohkem postkontoritesse asja, siis on detsembris suuremad postkontorid õhtuti kauem lahti ning ka nädalavahetustel avatud.

Postisaadetiste pakendamise ja loetelu asjadest, mida ei tohi saata, saab täpsemalt lugeda Omniva kodulehelt.

 

Pühade eel saadetakse kingitusi ka postipakkides. Foto: Mari Mölder