Rakvere Ametikooli maja väärikas juubel

ammetkool

Rakvere Ametikooli maja on väärikas – see on ilmselgelt õige väljend. Ajalooline hoone (pildil), mille kasutuselevõtmisest täitub 2015. aastal 100 aastat.

Hoone ehitati koolimajaks – õpetajate seminariks. Ja hariduse andmist on seal püütud kogu aeg jätkata. Kuigi vahepealsetel aastatel on olnud kool ka sõja jalus ja erinevate sõjavägede käes, on seal tegutsenud õpetajate seminar, pedagoogiline seminar, sanatoorne internaatkool, kutsekool jne. Saja aasta juubeli ajal tegutseb selles majas Rakvere Ametikool.

Hoone juubeliaasta tähistamine algas juba septembrikuus kooli avaaktusel. Korraldustoimkonnal on kavas teha juubeliürituste sari, kus igas kuus toimub erineva valdkonna korraldatud kogu kooliperet haarav üritus.

Esimesena oli Rakvere Ametikoolis 9. oktoobril kavas Täiskasvanud Õppija Nädala maakondlik tunnustusüritus, kus austati maakonna aasta koolitajaid, õppijaid, koolitussõbralikumaid organisatsioone ja omavalitsusi.

20. novembril oli Rakvere Ametikoolis loodusainete päev. Matemaatika-, keemia-, füüsika-, bioloogia- ja geograafiaõpetajad korraldasid kogu koolile huvitava päeva nuputamisülesannete ja praktilise tegevusega, kus tuli kokku panna vooluring, lahendada elulisi ülesandeid, ära arvata taimi, tunda maakaarti. Osales 14 võistkonda ja esikoht läks jagamisele arvutieriala III kursuse ja keevitajate I kursuse vahel. Otsustava, nn penaltiseeria võitsid ülimalt õnnelikud keevitajad.

Kodanikupäeva tähistati 27. novembril koos Artur Talvikuga.

Detsembrikuus on lisaks aktustele, kooli õpetajate ja töötajate jõuluõhtusöögile ja teatrietendusele tulemas järjekorras juba kuues jõululaat.

Jõululaat toimub 13. detsembril. Oodatakse suurt hulka kauplejaid käsitööga ja talukaubaga, osta saab kooli õpilaste valmistatud toite, laudu-toole, BBQahje jne. Ei puudu ka töötoad ja kohvikud, jõuluvana kool suurtele ja väikestele, õnneloos jm. Pakutakse ka sünnipäeva hiigeltorti.

Uuel aastal jätkuvad üritused kogu kooliperele ja kõik valdkonnad saavad käed külge lüüa. Juubeliaasta päädib järgmise aasta septembris konverentsiga ja ka väärika maja fotoalbumi esitlusega.

 

Kuulutaja