Rakvere Galeriis näeb Arne Maasiku juubelinäitust, kus nii merd kui arhitektuuri

Arne Maasik „Vaga Vesi“

Eesti üks tunnustatumaid arhitektuurifotograafe Arne Maasik tähistab oma 50. juubelisünnipäeva isikunäitusega Rakvere Galeriis.

Näitus on kunstniku retrospektiiv tema varasemast mitmekülgsest loomingust, mis on pälvinud ka tunnustust rahvusvahelises kunstimaailmas. Nii on Kristjan Raua ja Kultuurkapitali aastapreemia laureaadi isikunäitused jõudnud New Yorki, Rooma, Moskvasse, Helsingisse, Veneetsiasse, Berliini ja Luksemburgi.

Arne Maasik on tuntud eelkõige kontseptuaalse arhitektuurifotograafia poolest, kuid üldisemalt iseloomustab teda tehniline ja kompositsiooniline perfektsionism.

Maasik on valinud oma juubelinäitusele just need tööd, mis on tema meelest hästi õnnestunud ja seetõttu talle ka väga südamelähedased. Näitus on omamoodi assortii, kus külastaja saab näha Arne Maasiku pilte varasemalt toimunud näituste seeriatest „Vaga Vesi” , „New York”, „Nature Morte” ning „Geomeetria ja Metafüüsika” .

Arne Maasik „Natüürmort“

„Vaga Vesi“ on fotosari, millega on Arne Maasik tegelenud kogu oma loomingulise tee vältel alates 1998. aastast, autori enda sõnul on see üks tema elu läbivaid sarju. „Lähtudes kompositsioonide kujundamises geomeetrilisest printsiibist – üleval-all kategooriad ja neid jagav silmapiiri joon ning sageli puhas horisont – pöörab Maasik palju tähelepanu tabamaks midagi, mida ei ole võimalik kalkuleerida ning mis ei mahu puhtvisuaalsesse kategooriasse.

Vee ja taeva, õhu ja valguse koostoimes sünnib efemeerne viies element, mis tekitab vaatajas erilise kohalolu, vee kohal – maa ja taeva vahel – hõljumise tunde,“ sõnastab Valdur Mikita.

Arne Maasiku isikunäitus jääb Rakvere Galeriis avatuks 8. oktoobrini. Näitusmüügist saadud tulu läheb Arne Maasiku viimaste aastate loomingu ülevaateraamatu väljaandmiseks.

Kuulutaja