Rakvere riigigümnaasiumi väliala hakkab ilmestama Timo Tootsi installatsioon

Võidutöö “Tintinnebula”. Eskiis

Rakvere riigigümnaasiumi kunstikonkursi žürii tegi valiku kümne kavandi hulgast ja valis võitjaks Timo Tootsi teose „Tintinnebula“.  Kunstiteos hakkab paiknema koolihoone pargipoolsel küljel, peasissepääsu kõrval.

Kunstikonkursi esikoha võitnud keskkonnatundlik installatsioon „Tintinnebula“ on 5 meetri kõrgune ning  7-meetrise läbimõõduga taies, mis koosneb painutatud metalltorudele kinnitatud ligi 40-st trummitaldrikust. Vihmasabina saabudes hakkavad piisad komponeerima trummitaldrikutel minimalistlikku heliteost. „Piiskade kukkumist kuulates võib tunda end millegi suurema osana,“ kirjeldas teose ideed autor. 

Kineetiline installatsioon on žürii hinnangul kaasaegse maamärgi potentsiaaliga mitmeid tõlgendusi pakkuv teos, mis suhestub kooli väärtustega oma paindlikkuse ja mitmekesisuse poolest – kunstiteoses võib tajuda nii indiviidi kui ka kokku tulemise ning koos olemise olulisust. Samuti tõi žürii töö tugevusena välja taiese valguse-, varju- ja helimängud ning seosed Rakvere keskväljaku motiividega.

Võidutöö autor Timo Toots on multidistsiplinaarne kunstnik, kelle teosed väljenduvad interaktiivsete installatsioonidena, mis tegelevad sotsiaalsete käitumismustritega. Tootsi loodud on muuhulgas ka Hiiumaa gümnaasiumi ette rajatud kineetiline installatsioon „Tuuleluule“, mis „luuletab“ tuule jõul. 

Kunstikonkursi võidutöö autorilt tellitava teose Tintinnebula“ maksumus ilma käibemaksuta on 75 100 eurot, see valmib käesoleva aasta sügisel. 

Kuulutaja