Rakvere sukakabinet avab uksed uues kohas – Venosan tervisekaupluses

Rakvere sukakabinet kolis uude hoonesse ning sai endale ka uue nime, laiendades oluliselt sortimenti – eri hinnaklassis kompressioontoodete kõrval leiab valikust nii näiteks ortoose, tallatugesid, rasedate käepaelu, vererõhuseadmeid, paljajalujalatseid kui ka lõhnaküünlaid ja difuusereid.

Liisi Kanna

Kompressioontooteid müüv OÜ Brecuro Medical pidas varem Rakveres sukakabinetti polikliinikus, nüüd seati kauplus sisse aadressil Rohuaia 15a.

„Soovisime oma tegevust laiendada ja sellepärast hakkasime endale uusi ruume otsima. Lõpetasime lepingu polikliinikus ära, aga uue koha leidmine võttis veidi aega,“ selgitas Rakvere Venosan tervisekaupluse juht Piret Nõmm.

Mõõtmine ja nõustamine

Rakvere sukakabinetist saab nüüd Venosan tervisekauplus, kust saab esmajoones osta kompressioontooteid ehk rahvakeeli ravisukki. Osta on võimalik nii digitaalse meditsiiniseadme kaardiga (digiretsept), millega saab ehk soodustuse, kui ka ilma.

„Siia on seepärast mugav tulla, et patsient saab ühtlasi ka konsultatsiooni. Võtame mõõdud ja vaatame, millist ravisukka parasjagu vaja on, et patsient saaks täpselt õiges mõõdus asja,“ rääkis Nõmm.

Kuigi ravisukki saab soetada ka e-poest, on kohapeal käimine ja mõõtmine väga oluline ennekõike siis, kui patsient ei ole varem ravisukki ostnud. „Kui patsient saab suka valede mõõtudega, siis teeb see kasu asemel kahju – hakkab suruma ja tekitab patsiendile valu,“ jätkas Nõmm.

Kui jalg on standardmõõtudest väljas, siis saab Rakvere sukakabinetist tellida ka eritellimusel kompressioontooteid. „Enamusele patsientidest sobib tavaline standardsuurus, kui aga näiteks haiguse tagajärjel on jalg standardmõõtudest väljas, siis saab kompressioontoodet tellida vastavalt inimese jala mõõtude järgi,“ selgitas kaupluse juht.

Kompressioontooted sobivad igas eas inimestele, tihti vajavad neid ämmaemanda soovitusel ka rasedad. „Kellel on istuv või seisev töö, siis võib kompressioontooteid kanda ka profülaktika mõttes,“ rääkis Nõmm. „Need aitavad ära hoida jalgade turset ja väsimust. Kompressioonpõlvikuid on soovitatav kanda ka tervisesportlastel, kes näiteks jooksmas käivad,“ jätkas ta.

Kui polikliiniku hoones tegutsedes müüdi vaid ühe kindla firma kaupu, siis nüüd pakutakse erinevas hinnaklassis tooteid. „Venosan tervisekaupluses on meil valik tunduvalt suurem ja patsient saab valida endale erinevast hinnaklassist tooteid. Nagu rahakott talle võimaldab,“ selgitas Nõmm.

Lisaks hakkab tervisekauplus pakkuma erinevaid tervisetooteid nagu Incrediwear ortoosid, tallatoed, vererõhuaparaadid, termomeetrid, inhalaatorid jne. „Tihtipeale küsiti operatsioonisukkasid ja elastiksidemeid, mida meil enne ei olnud, kuid nüüd on ka need saadaval. Valikust leiab ka Tempur istumispatju: nii ratastooli padjad, kui ka kontoritöötajatele mugavuspadjad. Tulekul on ka Tempur magamispadjad, mis võtavad inimese pea ja keha kuju ning tänu sellele paraneb oluliselt une kvaliteet,“ loetles Nõmm, lisades, et kõiki tooteid iseloomustab kõrge kvaliteet.

Paljajalu- ehk barefoot jalatsid

Venosan tervisekaupluses on müügil ka nn paljajalujalatsid. Mis need on? „Paljajalujalats on selline jalats, mis tekitab paljajalu käimise tunde. Inimesel on kõige kasulikum käia paljajalu ja need jalatsid imiteerivad kõige paremini paljajalu käimist. Neil ei ole ei kanna- ega võlvikõrgendust, varvastel on piisavalt ruumi ning jalanõu ei pressi varbaid kokku. Seda jalatsit saab keerata c-kujuliseks ja väänata nagu rätikut,“ tutvustas Nõmm.

„Paljajalujalanõud on nn zero drop, mis tähendab, et kand on samal kõrgusel varvastega . Kui jalatsil on konts all, siis see tekitab inimesel automaatselt vale kehahoiaku – lihased lähevad pingesse, tekivad seljavalud jm. Need jalatsid välistavad seda,“ sõnas ta.

Paljajalujalatsite valimisel võetakse arvesse nii jala pikkust, laiust, kõrgust, kui ka näiteks seda, kas suur varvas on pikim või mitte. Seetõttu on parim variant enne jalanõu ostmist seda proovida ja nüüd on Rakvere inimestel see võimalus olemas.

WoodWeak küünlad ja MilleFiori lõhnastajad

Lisaks saab kauplusest soetada kvaliteetseid lõhnaküünlaid ja difuusereid. „Ise kahtlesin algul, kas võtta sortimenti lõhnaküünlad, valik on poodides väga lai. Aga kui see kaup saabus, siis nägin, et need on tõesti kuidagi teistmoodi. Need ei lõhna pealetükkivalt ja olles ise muidu lõhnade suhtes väga tundlik, siis isegi minu jaoks on need väga meeldivad. Lõhnal ja lõhnal on vahe,“ arutles Nõmm.

Tulevastele jõuludele ja kingitustele mõeldes tõstis Nõmm toodete hulgast esile omanäolisi lõhnaküünlaid, mis põledes praksuvad, luues justkui küdeva kamina efekti. Müügil on imeilusad küünalde kinkepakendid jõuludeks. Samuti autolõhnastajad, mis tuleb asetada sigarisüütajasse ning mida saab hiljem täita.