Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

kolleegipreemia

Rakvere Teater tähistas oma 76. sünnipäeva ja nagu tavaks saanud, jagati kolleegipreemiaid möödunud aasta silmapaistvamate tegude, rollide ja saavutuste eest.

Kolleegide hinnangul on 2015. aasta tööde põhjal parim naisnäitleja Natali Lohk. Siin valik tema rolle: “Maailma parimas külas” Tuirevi Hillikaineni, „Põhjas” Nataša ning „Hansukeses ja Gretekeses“ nii Nõid, Võõrasema kui Haldjas.

Parim meesnäitleja on Toomas Suuman, keda hinnati etendusest „Sina maga, mina pesen nõud“ John Andressoni, „Romaanist” osaleja, „Maailma parimast külast” Talumehe ja Juliuse ning viimaks etendusest „Põhjas” Kostõljovi rolli meisterlikkuse eest.

Parim lavastaja on „Buratino” ning „Hansukese ja Gretekese” etenduseks seadnud  Üllar Saaremäe.

Parima kunstniku preemia võitis lastelavastustele „Buratino” ja „Hansuke ja Greteke” kujunduse loonud Kristi Leppik. Parimaks etendust teenindavaks kolleegiks tunnistati inspitsient-rekvisiitor Aune Kuul, parimaks teenindajaks Külliki Koulen, parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks lavastusala juht Tiit Kalm ning parimaks korraldajaks projektijuht Mari Rohtla.

Juba mitu aastat antakse preemia ka kategoorias “Lihtsalt imeline”, millega tunnustatakse laulu- ja tantsujuhte, heli- ja videokujundajaid. Seekord pälvis selle Tarmo Kesküll lavastuse „Romaan” muusikalise juhtimise eest.

Tublimad töötajad selgitati välja teatrisisese küsitlusega ja nagu ikka, kaasnes aunimetusega sepistatud raudnael.

Tõnu Lilleog

Mullusuvises menutükis „Maailma parim küla“ mängisid aasta parim meesnäitleja Toomas Suuman, parima lavastaja nimetuse saanud Üllar Saaremäe ja parim naisnäitleja Natali Lohk. Foto: Alan Proosa