Tudengid maabuvad Rakveres kultuuridessandiga

kultuuridessantBirgitLkultuuridessantBirgitL

17. mail saavad rakverlased linna rahvamajas näha Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite esituses teatrit, tantsu ja kontserti. Kogu programm on tasuta.

Tõnu Lilleorg

Kuulutajale tutvustas päevakava lähemalt akadeemia näitekunstitudeng Birgit Landberg, kes on ise Rakverest pärit.

Birgit, mida näha toote?

Me tahame näidata, mida teeme ja pühaks peame. Monolavastused on selleks ideaalne viis, sest on ju monolavastus justkui iseenda manifesteerimine – kes ma olen, mida mõtlen ja mida teile öelda tahan. Samuti on seda kell 20.00 etenduv tantsulavastus ja õhtune kontsert, keel on lihtsalt teistsugune. Me oleme kõik erinevad, nii on programm väga eriilmeline ja tihe. Kõik on oodatud vaatama ja kaasa elama. Me töötame just publiku jaoks, et oleks neid, kes näeksid, kaasa elaksid ja kellel silm läheks särama.

Esined ka ise monolavastusega, kuidas see sündis ja millest räägib?

Meil oli kõigil koolitööna vaja lavale tuua üks monolavastus, et teha iseendaga tööd nullist esietenduseni. Minu jaoks on monolavastus võimalus ennast avada ja sellepärast räägibki mu monolavastus minust. Tegin intervjuud oma kõige lähedasemate sõprade ja tuttavatega ning küsisin neilt, kes on Birgit.

Ja mis on dessandi missioon?

Me tuleme publikut energia ja positiivsete mõtetega tervitama. Kultuuridessant on selleks, et viia kokku tegijad ja vaatajad parimate kohtumiste nimel. Kohtumiseni dessandil!

Birgit Landberg omanimelises monolavastuses. Foto: Terina Tikka

_____________________________

Kuus esinemist rahvamajas

Neli teatrietendust (etenduste vahel on 15 minutit pausi): kell 16 „Tanknaine“ (laval Jaanika Tammaru, kestus 35 minutit), „Kuldse kuju müsteerium: kõik mitte millestki“ (Rauno Polman, 45 min), „Neptuuni mõjul“ (Liina Leinberg, 40 min) ja „Birgit“ (Birgit Landberg, kestus 30 min)

Üks tantsuetendus kell 20 „Converter“ (lavastaja Kalmer Liimets, laval Helle Mari Toomel)

Üks kontsert kell 21 –  pärimusmuusika ja jazz, esinejad akadeemia parimad muusikud

päevakava internetis: kultuur.ut.ee/et/kultuuridessant/rakvere-programm