Rakvere Teatris tuli lavale „Kuldse liilia saladus“

7. detsembril esietendus Rakvere Teatris eesti algupärandina laste- ja noortelavastus „Kuldse liilia saladus“, mille autor on Mehis Pihla ja lavastaja Kersti Heinloo (Eesti Draamateater). Lavastuse samanimelisele tunnusloole on sõnad ja viisi andnud Mari Jürjens.

Sanna ja tema parim sõber Artur elavad lastekodus. Koos teiste lastega on lõbus, kuid siiski igatsevad nad oma pere järele. Ühel päeval kõlab lastekodu uksele vali koputus. Järgnenud sündmuste keerises satuvad lapsed ootamatult Kuldse Liilia kuningriiki.

Sealses võlumaailmas on maad võtnud hirm ja kannatus. Lapsed asuvad ohtlikule teekonnale läbi nõiutud maa, et tuua võluriiki tagasi rõõm ja saada kokku oma perega. „Kuldse liilia saladus“ on lugu väikeste laste suurest vaprusest ja kahe sõbra kokkuhoidmisest.

„Autor Mehis Pihlaga ja kunstnik Kristjan Suitsuga oleme teinud varasemalt mitu tööd koos ning me saime kolmekesi fantaseerida just selle loo, mis meid paelus. Juba eos arvestasime lava võimaluste ja trupiga. Mina lavastajana soovisin lugu, kus saab rakendada võimalikult palju fantaasiat, kus on seiklust, katsumusi ja mis peamine, et moraalina saaksime kinnitust, et headus võidab alati. Maailma kannavad ilu, armastus ja sõprus,“ rääkis Kersti Heinloo.

Uuslavastuses mängivad Mari Anton (külalisena), Elar Vahter, Grete Jürgenson, Kristo Kruusman, Aune Kuul, Märten Matsu, Tiina Mälberg ja Tarvo Sõmer.

Kunstnik on Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), liikumisjuht Sylvia Köster, valguskunstnikRene Liivamägi ja helilooja Raido Linkmann.

Etendus sobib vaatamiseks alates 6. eluaastast. Lavastaja julgustab vaatajaid endid fantaasiamaailma kanda lubama. „Kindlasti soovitan tulla terve perega, et oleks ühist aega oma lastega ja hiljem võimalus muljeid vahetada.“

Detsembri etenduste ajal on teatrikülastajatele avatud jõulumaa ning kohal on ka jõuluvana.

Kuulutaja

Hetk lavastusest. Foto: Kristo Kruusmann