Rakvere tervisekeskus alustas tööd

Sellest nädalast tegutseb Rakveres esmatasandi tervisekeskus, mille pidulik avamine toimus eelmisel reedel.

Liisi Kanna

Ligi 1400-ruutmeetrise pinnaga tervisekeskus aadressiga E. Vilde 2a/1 on hästi ligipääsetav, asudes kesklinnatsoonis, bussijaama vahetus läheduses, sotsiaalkeskuse ja polikliiniku vahelisel alal.

Hoones asusidtööle kümme perearsti koos -õdedega, kaks psühhiaatrit, kaks füsioterapeuti, ämmaemand ja koduõde.

Rakvere linnavolikogu esimehe Mihkel Juhkami sõnul võimaldab kaasaegne ja kauaoodatud esmatasandi tervisekeskus pakkuda teenuseid komplekssemalt ja muudab arstiabi linlastele kättesaadavamaks. „Erinevalt mõnest teisest Eestimaa paigast on Rakverre ehitatud hoones igas kabinetis arst olemas ja patsiente ootamas ning pigem on natuke kahju, et maja suurem ei saanud,“ lisas Juhkami.

Hoone avamisel osalenud sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul toovad uued tervisekeskused peremeditsiinis suure muutuse. „Koos uute tervisekeskuste rajamisega tugevnevad perearstide meeskonnad ja on võimalik pakkuda inimestele laiemat ringi teenuseid, samuti paranevad nii perearstide töötingimused kui ka võimalused koostööks teiste spetsialistidega,“ ütles sotsiaalminister. „Tunnustan Rakvere tervisekeskuse projekti eestvedajaid selle eduka lõpule viimise eest,“ lisas Kiik.

Rakvere tervisekeskuse hoone arhitektid on Anto Savi, Margus Soonets ja Jürgen Lepper arhitektuuribüroost BOA ning selle ehitas valmis osaühing Revin Grupp.

Keskuse ehitus läks maksma 2,263 miljonit eurot, mida rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond 1,334 miljoni euro ulatuses. Lääne-Virumaal on EL-i kaasrahastusel juba valminud tervisekeskus Tapal ja renoveeritud Väike-Maarjas ning käimas vilgas tervisekeskuse ehitus Kadrinas.

Rakvere tervisekeskus asub aadressil E. Vilde 2a/1, sotsiaalkeskuse ja polikliiniku vahelisel alal. Foto: Liisi Kanna