Rakveres avati Palermo madalseiklusrada

Palermo madalseiklusraja ehitusel kasutati loodusesse sulanduvaid toone, mis sobiks ka pargikeskkonda. Foto: Kristel Mänd

Kolmapäeval avati Rakveres Palermo metsa, Tammiku tänava poolse autoparkla kõrvale rajatud madalseiklusrada, mille kogupikkus on 140 meetrit.

Madalseiklusraja ehitus oli tänavuse aasta Rakvere linna kaasava eelarve rahvahääletuse võiduidee. Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul peab linn väga oluliseks võimaluste avardamist vaba aja veetmiseks värskes õhus: „Mul on hea meel, et kaasav eelarve tõi täiendust Rakvere linna sporditaristusse, parendades seeläbi linna elukeskkonda.“

Palermo madalseiklusraja ehitas ettevõte 3park seiklusrajad (3park Eesti OÜ). „Usume, et lapsed on osavamad kui arvame. Lihtsalt on vaja luua neile võimalusi arenguks,“ sõnas ettevõtte tegevjuht Kaspar Nõmberg.

Seiklusrada pakub nii keha kui ka vaimu arendavat tegevust, lisaks arendab see füüsilist võimekust, koordinatsiooni, tasakaalutunnetust, probleemi lahendamisoskust ja ajutööd. Lastele ja noortele on see ideaalne võimalus oma vaba aega värskes õhus veeta. Kuna madalseiklusrajal kaalupiirangut ei ole, võivad julgelt turnima minna ka täiskasvanud.

Kaspar Nõmbergi sõnul on Palermo rada Rakvere piirkonnas üks suuremaid madalseiklusradasid, kus leidub ka põnevaid eridisaine. „Rada koosneb 25 erinevast elemendist, 10 platvormist, 22 puude vahest, kolmest redelist ja trossil laskumisest,“ kirjeldas ta.

Ehitusel kasutati loodusesse sulanduvaid toone, mis sobiks ka pargikeskkonda. Seiklusrada on disainitud nii, et oleks arenguruumi kõigile. „Lihtsad elemendid on neile, kes alles alustavad ja proovivad, eriti keerulised elemendid on paigaldatud juba tõelistele Tarzanitele. Näiteks rippuvad rõngad,“ selgitas Nõmberg.

Rakvere spordikeskuse direktor Ave Sats rõõmustas, et madalseiklusrada valmis just liikumisaastal ja see asub rakverlaste poolt armastatud Palermo terviseradade piirkonnas. „Seiklusraja olemasolu soodustab aktiivset elustiili ja tervislikku liikumist, annab võimaluse nautida värsket õhku ja loodust ning samal ajal osaleda füüsilises tegevuses. See julgustab inimesi olema aktiivsed ja loob võimaluse treenida erinevaid kehalisi oskusi, sealhulgas tasakaalu, painduvust ja jõudu. Rada on mitmekülgne ja pakub väljakutseid erinevale vanuserühmale, parandades seeläbi füüsilist vormi ja toetades tervislikku elustiili. Eriti heameel on selle üle, et park valmib nii õigel ajal ja õigesse kohta, et SA Eesti Terviserajad on otsustanud Rakvere raja valmimist toetada omalt poolt veel kolme tuhande euroga. See tähendab, et parendus- ja uuendustööd selles piirkonnas veel ei lõppe ja uued projektid on juba planeerimisel.“

3park Eesti OÜ on loonud enam kui 140 madalseiklusrada nii Eestisse kui välismaale. Ettevõte ehitab seiklusparke nii kõrgele kui ka madalale. Madalaid seiklusparke on oma lastele loonud koolid, lasteaiad ja neid on kerkinud ka avalikkesse kohtadesse omavalitsuste abiga. Seikluspark on võimalik luua ka oma koduhoovi.

Kuulutaja