Rakveres diskuteeritakse roheleppe üle

Rakveres Art hotellis (tagaplaanil) on järgmisel reedel konverentsisaalis keskkonnateemaline infopäev.

Järgmisel reedel, 27. mail on Rakvere Art hotelli konverentsisaalis Euroopa Regioonide Komitee praktiline infopäev linlastele ja kohalikele omavalitsustele, et selgitada, kuidas Eesti kohalikud omavalitsused saavad kaasa lüüa Euroopa kliimaeesmärkide ja roheleppe elluviimisel. 

„Arutleme Rakveres Euroopa ja omavalitsuste jaoks olulistel teemadel nagu kliimamuutused ja keskkond, puhas energia – et meil oleks piisavalt energiat, arvestades töötegemise muutumist üha digitaalsemaks,“ rääkis Rakvere linnavolikogu liige ja Euroopa Linnapeade pakti Eesti rahvuslik suursaadik Andres Jaadla.

Infopäeva ettekanded algavad kell 11 ja on planeeritud pärastlõunani. Juttu tuleb muuhulgas Euroopa roheleppest ja selle rakendamisest kohalikul tasandil, kuuleb kliima- ja keskkonnaalastest püüdlustes omavalitsustes Järva ja Viimsi valla näitel, AS Võru Vesi juhataja ja Võru linnavolikogu liige Jüri Gotmans kõneleb Võru Rohemootori kogemusest.Hendrikson & Ko keskkonnakorralduse spetsialist ja Euroopa kliimapakti projektikoordinaator Eestis Riin Kaldma selgitab kliimapakti sisu.

Kohapeal on võimalik esitada küsimusi Euroopa Regioonide Komitee liikmetele, esinejatele ja omavalituste esindajatele.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerimine Eesti Linnade ja Valdade Liidu kodulehe kaudu. Samuti on sealt leitav ürituse Teamsi keskkonna link.

Katrin Uuspõld