Rakveres kauaoodatud pumptrack peaks valmima mais

Pumptrack rada rajatakse Rakvere reaalgümnasiumi taga oleva jalgpalliväljaku lähedale. Foto: Marianne Klopets

Rakveres algasid ettevalmistustööd pumptrack raja, õpperaja ja maastikurattaraja rajamiseks, mis kerkivad Uus tn 19 asuvale kergliiklustee ja maantee vahelisele ligi 30 000 m2 suurusele maa-alale.

Ala projekteerimisega alustati juba mullu kevadel ja tänavu veebruaris oli hange ehitaja leidmiseks, kelleks osutus Hevent Ehitus OÜ. Objektile on paigaldatud piirdeaiad ja tehakse pinnase ettevalmistustöid. „Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, valmivad rajad mai lõpuks,“ rääkis Rakvere abilinnapea Kert Karus.

Rajatav pumptrack rada koos õpperaja ning maastikurattarajaga pakuvad igas eas liikumishuvilistele mitmekülgseid võimalusi veeta vaba aega sportlikult ja sisukalt.

Populaarne pumptrack on spetsiifiline sportimise rada, mis koosneb erineva kõrgusega lainetest ja kurvidest ning mõeldud kasutamiseks erinevate liikumisvahenditega (rula, jalgratas, rulluisud, tõukeratas).

Pumptrack rada tuleb asfaltkattega, mida ääristavad murukattega kaldsed osad. Pumptracki kõrvale rajatakse väike õpperada tehniliste elementide õppimiseks. Olemasolevad kelgunõlvad kujundatakse ümber maastikurattarajaks, ühel neist säilib talvel kelgutamisvõimalus.

Ehituse maksumus on ligikaudu 180 000 eurot.

Kuulutaja