Rakveres on suvelaupäevadel turismimagneteid tutvustavad giidituurid

Arvo Pärdile pühendatud skulptuuri juurest algavad ka kõik laupäevased giidiretked.

Rakveres on igal laupäeval kuni augustikuu lõpuni võimalik algusega kell 12 minna Keskväljakult giidituurile, mille märksõnaks on „Rakvere turismimagnetid!“.

Eelmisel aastal koolitas Rakvere linn projekti „Roheline sihtmärk“ („Green destination“) kaudu linnagiidisid. Ka tänavu suvel teevad giidituure Aivar Niinemägi, Pirje Pungas, Sirle Kree ja Eve Kalm.

„Eelmisel aastal tegime temaatilisi tuure, sel aastal tähistame 720. aastat Rakverele linnaõiguse andmisest, seetõttu saab tänavuse tuuri käigus ülevaate linna kujunemise ajaloost, erinevatest etappidest, kõige tähelepanuväärsematest ehitistest ja elanikest läbi aegade,“ rääkis üks giididest, Aivar Niinemägi.

Ta viitas, et kindlasti tuleb juttu Arvo Pärdist – retk algabki skulptuurist „Noormees jalgrattaga muusikat kuulamas“, viib Pikale tänavale, kus igal majal on rääkida oma lugu, ja lõppeb politseimuuseumi juures.

Tuur on mõeldud nii linna külalistele kui kohalikele. „Kõige toredam on see, kui jalutuskäigul osaleja räägib giidile midagi huvitavat, oleme ka selleks avatud. Eelmisel aastal oli mitmeid külastajaid, kes rääkisid oma mälestusi endisest koolimajast või ühiselamuhoonest,” viitas Niinemägi.

„Kindlasti püüame üles leida Rakvere ukse kui eri-uksetüübi, juhime tähelepanu Rakvere majale, räägime targast majast kui sellisest, Rakvere eripärastest jõulupuudest, räägime, miks just Rakvere on ülitähtis kogu jõulupuude traditsiooni juures – sellest kõigest kuuleb jalutuskäigu ajal,“ lubas Aivar Niinemägi.

Giidituurid on osalejatele tasuta.

Katrin Uuspõld