Rakveres peeti traditsioonilist laskevõistlust

laskevõistlus

 

Nädala alul toimus Rakvere vabastamise aastapäeva auks laskevõistlus, mida korraldati juba seitsmendat korda.

Liisi Kanna

Esmaspäeval korraldati Rakvere politseijaoskonna siselasketiirus nüüdseks traditsiooniks saanud võistkondlik laskevõistlus. Mõõtu võeti kolmes kategoorias: põhikooliõpilased, gümnaasiumiõpilased ja täiskasvanud.

Rakvere linnavalitsuse kultuuri- ja noorsootööspetsialist Katrin Joselin, kes on laskevõistluste korraldusmeeskonda kuulunud nende algusajast peale, jäi üritusega igati rahule. „Tänavune, Rakvere vabastamise 100. aastapäeva auks toimunud laskevõistlus läks väga hästi. Võistkondi oli kokku 19. Eelmisel aastal oli 20, kuid on ka olnud aastaid, kus võistkondade arv on kümne ringis,“ sõnas Joselin.

„Kohtunikud olid tasemel nagu alati ja selle eest suur tänu Rakvere politseijaoskonnale ning Kaitseliidule. Osalejate seas oli nii neid, kes alles esimest korda oma silmade ja käe täpsuse proovile panid, kui ka neid, kes juba aastaid võistlustel osalenud,“ märkis korraldusmeeskonna liige, tõstes seejuures esile Rakvere Gümnaasiumi, kust oli välja pandud väga arvukalt võistkondi, teiste hulgas õpetajate oma.

Kategooriatest oli enim osalejaid täiskasvanute hulgas, kus kaheksast võistkonnast tuli esikohale tiim, mille liikmeiks olid Sigrid Hang, Heldur Suits, Konstantin Lepik ja Alekseis Osokin.Gümnaasiumiõpilaste hulgas toimus mõõduvõtt kuue tiimi vahel ning võidu saavutas Rakvere Gümnaasiumi 12. klassi III võistkond, kuhu kuulusid Kristina Sepp, Victoria Sergejeva, Martin Marjapuu ja Ivar Palk. Põhikooli kategoorias pistsid rinda viis võistkonda ning võidukaks osutus Väike-Maarja Gümnaasiumi põhikool, mis oli ka kõige kaugemalt osalema tulnud võistkond. Esikoha võitlesid välja Merily Tambik, Sten-Lenar Nirgi, Kristo Prinken ja Roben Kallaste.

„Sellel aastal sujus ka korralduslik pool hästi, võistkonnad asusid tulejoonele eelnevalt kindlaks määratud ajagraafiku alusel,“ märkis Joselin, lisades, et korraldusmeeskonda on läbi aastate kuulunud Aleksei Osokin, Meelis Kask, Hannes Reinomägi ja Margus Kotter.

Linna vabastamise aastapäevale pühendatud laskevõistlust korraldati Rakvere politseijaoskonna, Kaitseliidu ning Rakvere linnavalitsuse ja kultuurikeskuse koostöös juba seitsmendat korda. „Alguse sai võistkondlik laskevõistlus 2011. aastal, kui PPA Rakvere politseijaoskonnas oli valminud uus lasketiir,“ meenutas Katrin Joselin. „Võistluse korraldamise idee kasvas välja soovist tähistada Rakvere linna vabastamise aastapäeva, tõsta samas noorte teadlikkust meie ajaloolistest sündmustest ja tutvustada ühtlasi laskesporti. Kuna huvi oli suur ja osalejate tagasiside positiivne, kujundasime võistlusest meeldiva traditsiooni,“ märkis ta. 

Liisi Kanna

 

Rakvere kultuurikeskuse esindajad võistlustules.

Foto: Eve Alte