Rakveres plaanitakse korraldada Põhjamaade politsei võrkpalli meistrivõistlused

Rakvere politseijaoskonna uurija Aulis Vahula, PPA Ida prefektuuri spordiinstruktor Taavi Toomel, Rakvere abilinnapea Neeme-Jaak Paap, Rakvere Spordikeskuse direktor Ave Sats, Norra politsei spordiliidu peasekretär Per Olaf Nordli ja president Ellen Mari Burheim, Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ja Eesti politsei spordiliidu aseesimees, Sisekaitseakadeemia spordijuht Epp Jalakas. Foto: Kristel Mänd

Sel nädalal külastasid Rakvere Linnavalitsust ja spordikeskust Norra politsei spordiliidu president Ellen Mari Burheim ja peasekretär Per Olaf Nordli. Lisaks väliskülalistele osalesid kohtumisel PPA Ida prefektuuri spordiinstruktor Taavi Toomel ja Rakvere politseijaoskonna uurija Aulis Vahula. Külalisi saatnud Eesti politsei spordiliidu aseesimehe, Sisekaitseakadeemia spordijuhi Epp Jalaka sõnul plaanitakse oktoobri alguses korraldada Rakveres Põhjamaade politsei võrkpalli meistrivõistlused.

Visiit algas linnavalitsuses, kus linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami tutvustas külalistele Rakvere sporditaristut ja arutati korraldusega seonduvat. Järgmiseks siirduti Rakvere spordikeskusesse, et siinsed võimalused oma silmaga üle vaadata.

„Norra esindajad on varem mitmel põhjusel Eestis käinud – võrkpalli rahvusvahelistel võistlustel kohtunikuks ning Norra koondistega politseivõistlustel, Rakveres oldi aga esimest korda. Meeldivaks peeti siin eelkõige seda, et kõik on käe-jala juures – majutuskohast saab võistluspaika kõndida ja ei pea tegelema transpordigraafikutega. Samuti loodetakse, et väliskülalised leiavad vabal ajal linnas huvitavaid tegevusi. Siinse politsei spordiliidu poolelt loodame muidugi, et koostöö sujub ja tulevad hea tasemega võistlused, milles ka Eesti politseivõistkonnad enda võimeid proovile panna saavad,“ ütles kohaliku projektijuhina tegutsev Jalakas.

„Norra otsis koostööpartnerit ja meil on väga hea meel, et Norra kui korraldajariik otsustas võistlused läbi viia just Rakveres. Tutvustades külalistele Rakvere spordihalli ja meie võimalusi, saime meeldivat tagasisidet, et meie spordikeskus ja olmetingimused on kohati isegi paremad kui Norras. See on hea näide sellest kuidas Rakveret kui Euroopa spordilinna on märgatud!“ märkis Rakvere spordikeskuse direktor Ave Sats.

Politsei võrkpallurid kogunevad Rakveres aga juba enne oktoobrit – 5. aprillil peetakse spordihallis PPA võrkpalli meistrivõistlusi.