Rakveres sõlmiti uus koalitsioon

Teisipäeva pärastlõunal koguneti Rakvere linnavalitsuse saali, et kirjutada alla koalitsioonilepingule. Uue võimuliidu moodustavad Keskerakond kolme kohaga, lisaks valimisliidus Rakvere Heaks kandideerinud ning hiljuti Keskerakonna fraktsiooniga liitunud Andres Jaadla ja Allan Jaakus, Isamaa viie kohaga ning Sotsiaaldemokraatlik erakond kahe kohaga.

Linnapeakandidaadiks on nimetatud keskerakondlane Triin Varek, kes pärast Marko Tormi umbusaldamist eelmisel nädalal ka linnapea kohusetäitjaks määrati. Sel pühapäeval toimubki Rakvere volikogu erakorraline istung, kus on päevakorras linnapea valimine, linnavalitsuse liikmete arvu ja struktuuri kinnitamine ning linnavalitsuse kinnitamine. Niisiis peaksid nädala lõpuks saama selgeks ka uute abilinnapeade nimed.

Rakvere volikogus on kokku 21 liiget, opositsiooni jäävad neist üheksa – kuus reformierakondlast, lisaks Reformierakonna nimekirjas kandideerinud, kuid fraktsiooni mitte kuuluv Roman Kusma, ja kaks EKRE liiget. Eelmise koalitsiooni moodustasid Keskerakond, Isamaa ja Reformierakond.

Liisi Kanna

Mihkel Juhkami Isamaast, Siret Kotka-Repinski Keskerakonnast ja Kairit Pihlak Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast.

Foto: Keskerakond