Rakveres võtavad mõõtu Eesti tippsulgpallurid

sulgpall GPfinaa1

Laupäeval kogunevad Eesti parimad sulgpallurid Aqva Spordikeskusesse, kus selguvad koduse Grand Prix sarja hooaja võitjad.

GP finaalis osalevad võistlussarjas üksik- ja paarismängudes parimaid tulemusi näidanud sulgpallurid. Võistlema asuvad kaheksa parimat meest ja naist üksikmängudes ning paarismängudes ja segapaaris neli parimat paari. Samuti panevad oma oskused proovile kõige nooremad sulgpallurid vanuses 11 kuni 15 aastat.

Täiskasvanute võistlusel on osalemas mitmed Eesti koondise mängijad. Meeste üksikmängus pakub eestlastele konkurentsi Läti esinumber Niks Podosinoviks. Eesti mängijatest on suurimad lootused Heiko Zooberil ja Mihkel Laanesel, kes olid sel aastal Eesti meistrivõistlustel välisvõistlustele keskendunud esireket Raul Musta järel hõbe- ja pronksmedali võitjad.

Paarismängus on eeldatavad favoriidid mitmekordsed Eesti paarismängu meistrid ja aprillis Taanis Euroopa meistrivõistlustel osalenud Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner.

Traditsiooniliselt on suuremad sulgpallivõistlused leidnud aset Tallinnas ja Tartus. Aqva Spordikeskuse kaasaegse sulgpallisaali valmimine võimaldas esmakordselt Eesti tippudega võistluse Rakverre tuua.

Sulgpallurite jaoks on Rakveres võistlemine uus ja põnev kogemus. „Meie jaoks on väga positiivne mängida sulgpalli linnas, kus eelnevalt ei ole kordagi võistelnud ja soovime omaltpoolt näidata heal tasemel mängu. Loodame, et rakverelased tulevad seda uudistama ning kaasa elama,” kommenteerisid võistluse eel Eesti koondise paarismängu esinumbrid Kaljurand ja Käsner.

Eesti Sulgpalliliidu presidendil Karol Kovanenil on hea meel, et Aqva Spordikeskusega ja Rakvere Sulgpalliklubi tekkega on sulgpall kanda kinnitamas ka Rakveres.

„Sulgpalliliidu poolt loodame, et võimalus kodulinnas sulgpalli tippvõistlusele kaasa elada toob järjest rohkem lapsi ja täiskasvanud harrastajaid selle lõbusa ja põneva sportmängu juurde,“ lausus Kovanen.

Sulgpalli GP finaalvõistlus toimub Aqva Spordikeskuses 20. mail kell 10-16. Pealtvaatajatele on sissepääs tasuta ning publiku vahel loositakse sulgpalliteemalisi meeneid.

 

Kuulutaja

 

Foto: erakogu