Rakverre tuleb mitmekesiste atraktsioonidega perepark

Rakvere tulevase riigigümnaasiumi ning Kauri kooli lähistele hakatakse rajama isemoodi väliala, mis pakub tegevusi mitte üksnes väikelastele, vaid kogu perele.

Liisi Kanna

Rakvere linnapea Triin Varek rääkis, et tänavu sooviti teha perepargi ettevalmistustööd ning selleks on linna lisaeelarves ette nähtud 70 000 eurot. Nüüd avanes aga võimlaus saada riigilt COVID-i situatsioonist tulenevalt täiendavat investeeringutoetust 341 000 eurot ning linnavalitsuses jõuti konsensusliku otsuseni, et seda võiks kasutada pereväljaku loomiseks.

„Arvestades, et Pärdi muusikamaja ja riigigümnaasiumi ehituse ettevalmistavate töödega on likvideeritud laste lemmik mänguväljak kesklinnas ja perepargi projekt on meil juba aastast 2019 olemas, oleks väga mõistlik teha see ühe etapina valmis, kuna raha selleks on nüüd tõesti ka olemas,“ selgitas Varek.

„Väljas liikumine on tervislik, mõistlik ja ohutu,“ märkis linnapea, viidates koroonaviiruse võimalikele uutele lainetele. „Sooviks rõhutada, tegemist on pereväljakuga – see ei ole päris sarnane nendele mänguväljakutele, mis meil praegu linnas on,“ toonitas Varek plaanitava väliala eripärasust.

Rakvere linnaaedniku Anu Otsma sõnul erineb peremänguväljak tavapärasest mänguväljakust selle poolest, et see pakub ajaveetmisvõimalust kõikidele vanusegruppidele.

„Linnaosamänguväljakud on mõeldud reeglina 1–12-aastastele – kodulähedane koht, teatavasti kõige pisematega on ajaliselt keerulisem pikemaid teekondi jalgsi ette võtta. Aga peremänguväljak ongi selline paik, kus lapsega kaasas olev saatja ei pea lihtsalt pingil ootama, vaid saab ka ise tegutseda. Koht, kus saavad tegevust väikelapsest kuni kõrge vanuseni inimesed,“ selgitas Otsma.

Linnaaednik nentis, et pargi täpsest suurusest ja konkreetsetest atraktsioonidest saab rääkida pärast käimasoleva hanke edukat läbiviimist. Perepargi esialgsel kaval võib aga näha tõesti mitmekesiseid elemente – liivakastidest-liumägedest tasakaalu- ja turnimisatraktsioonide ning jõudseadmeteni välja.

Anu Otsma märkis, et asukoha valikul lähtuti sporditeljest ehk Rakvere linna aktiivse tegevuse tsoonist. „Lisaks on see kesklinnas ja kergesti ligipääsetav nii kohalikele elanikele kui turistidele. Boonus on ka suurte puude olemasolu, sest kuumade ilmadega täispäikeses mängimine ning treenimine ei ole ohutu kellelegi,“ lausus linnaaednik.

Tulevikus hakkab Kastani puiestee ja Võimla tänava nurgal paiknema eri vanusegruppidele mõeldud perepark. Foto: Liisi Kanna