RMK kutsub suurele juubeliaasta ühismatkale

RMK matkatee avamatk

RMK kingib Eestile 100. sünnipäevaks kogu riiki hõlmava matkateede võrgustiku, mille äärde märgitakse 100 Eesti jaoks olulist lugu ning kus toimub 6.-25. augustini suur ühismatkamine, kuhu saab end juba kirja panna.

Kahele olemasolevale Eestit läbivale RMK matkatee harule Oandult Iklasse ning Perakülast Ähijärvele lisandub augustikuuks kolmas – üle 600 kilomeetri pikkune matkatee Penijõelt Kauksi. Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks valmiv RMK matkateede võrgustik jääb üle 1800 kilomeetril liikumis- ja avastamisrõõmu pakkuma paljudeks aastateks.

„Avame matkateede võrgustiku augustis juubeliaastale kohaselt suure ühismatkamisega, kuhu on oodatud nii suured kui ka väikesed matkahuvilised, kellel on võimalus kogeda Eesti mitmekülgset ja kordumatut loodust. Matku juhivad kogenud matkajuhid, kellega eksimist karta pole ja kes pajatavad põnevaid jutte matkateele jääva saja loo, loodusväärtuste ning matkatarkuste kohta. Matkamise lõpetab suur lõpupidu Aegviidus,“ rääkis RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Kõigi kolme matkatee haru ääres on kokku kaardistatud 100 huvitavat ja olulist lugu, mis Eesti Vabariigi 100 aasta jooksul neis paigus aset on leidnud. Huvitavate faktidega pikitud matkaelamus aitab esile tuua Eesti metsade olulisust ja rolli meie kultuuriloos ning pakub lustlikke elamusi matkajatele. Tahvlid saavad loodusesse paika ühismatka alguseks.

Lisaks valmib suveks „RMK 100“ äpp, mis hakkab sisaldama kogu informatsiooni matkateel rändamise ja kultuuriobjektide kohta, aga ka erinevaid mõistatuste-, loojutustamise- ja avastusmänge.

Ühismatkamine toimub 6.-25. augustini, matkatakse nii jalgsi kui jalgratastel. Matkagrupid alustavad liikumist matkatee otspunktidest Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus toimub lõpupidu. Kõige pikem ühismatka lõik on Perakülast Aegviitu, mis kestab 20 päeva ning on 627 km pikk. Vahetuva koosseisuga matkagruppe on kokku 6, igas grupis maksimaalselt 25 liiget. Matkadega saab liituda kas valitud etappideks või kogu matkaks.

Registreerimine kestab juulikuuni või kuni kohti jagub. Täpse info matkalõikude ja registreerimise kohta leiate rmk100.ee.

Kuulutaja

 

RMK matkatee avamatk

RMK juhatuse esimees Aigar Kallas esimese RMK matkatee haru Oandu-Ikla avamatkal 2012. aastal.

Foto: RMK fotopank