Sagadi ootab naerumaiaid pidutsejaid

Sagadi

Sagadi mõisas toimub 1. aprillile pühendatud naerupidu, mille peaesinejaks on püstijalakomöödia kavaga üles astuv Piret Krumm (pildil).

Krumm ütles Kuulutajale, et esitab katkendeid oma varasematest menulavastustest „Võidab see, kellel on kõige hullem mees“ ja „Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine“ ning õige pisut saab kuulda ka värsket materjali.

Krummi sõnul valib ta enne igat esinemist välja mõned teemad, mis nii-öelda klotsidena moodustavad esialgse esinemise ülesehituse. Mida näitlejanna juba publiku ees olles neist klotsidest täpselt kasutab, sõltub sellest, milline kontakt esinemisel koomiku ja publiku vahel tekib.

„Teinekord, kui tundub, et publik on väga toetav, siis tekib uusi nüansse juurde,“ selgitas Krumm. „Vahel võib otse esinemisel sündida uusi nalju, mis ei ole üldse ette valmistatud.“

Sagadis lubas Krumm ühe teemana käsitleda laia maailma kolimist. Näitleja kaalub plusse ja miinuseid valikute vahel, kas elada kodumaal Eestis või minna õnne otsima mujale.

Krummi sõnul ta end teemade valikul ei piira, nalja viskab ta meeste, naiste ja suhete üle ning kõne alla võivad vabalt tulla ka ühiskonna ja poliitika teemad.

  1. aprilli kui rahvusvahelise naljapäeva kohta sõnas näitleja, et teeb sel päeval meeleldi vigurit pereringis, ikka selleks, et elu natuke huvitavam oleks.

Homsel naerupeol mängib tantsuks ansambel Melody Mix, kaetud on laud ja avatud baar ning toimub õnneloos. Õhtujuhtidena astuvad üles Sagadi mõisa töötajad.

Mõisa müügijuht Monika Sooneste ütles, et kevadpidu on Sagadis saanud juba traditsiooniks ning tänavu otsustati see seostada 1. aprilliga.

Eeloleva suvehooaja sündmustest ühe huviväärsemana nimetas Sooneste 2. juulil toimuvat 100 kostüümi päeva. Sel üritusel saavad külastajad end kostüümilaenutaja varudest vanaaegses stiilis

rõivastesse riietada ja mõisakompleksis aega veetes tunda, justkui oleks sattutud teise ajastusse.

Tõnu Lilleorg

Foto: Kinoteater