Selgus Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitaja

Arvo Pärdi nimeline muusikamaja eskiis. Allikas: Rakvere linnavalitsus

Rakvere linnavalitsuse poolt välja kuulutatud riigihanke Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitamiseks võitis Revin Grupp OÜ.

„Mul on hea meel, et saame riigihanke võitja välja kuulutada ja astuda sellega järgmise olulise sammu Arvo Pärdi nimelise muusikamaja valmimise suunas,“ märkis Rakvere linnapea Triin Varek.

Tegemist on väga mahuka ja olulise ehitusprojektiga, mis hõlmab Rakveres Vabaduse tn 4 kinnistul asuva Pauluse kiriku hoone ümberehitamist ja laiendamist koos maa-aluse parkla välja ehitamisega.

Linnapea sõnul loodab linnavalitsus novembri lõpuks jõuda ehitajaga lepingu sõlmimiseni. Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitushankele laekus kolm pakkumist. Võitnud pakkumise maksumus on 17 260 845 eurot, millele lisandub käibemaks.

Arvo Pärdi nimeline muusikamaja moodustab koos laiendusega multifunktsionaalse muusikamaja, kus saab esitada nii suurkoosseisulisi kui ka kammerliku formaadiga kontserte, korraldada näitusi, arendada huvitegevust, pakkuda ruume tantsu- ning muusikakollektiividele jms.

Muusikamaja arhitektuurne lahendus taastab tunnustatud Eesti arhitekti Alar Kotli projekteeritud kirikuhoone väärikal moel, ehitades välja ka algselt plaanitud tornikiivrid ja väärtustades seega Eesti arhitektuuripärandit. Lisaks ehitatakse juurde uus hoonemaht.

Arvo Pärdi nimeline muusikamaja on Riigikogu otsusega kinnitatud riiklikult tähtsate kultuuriehitiste nimekirja ja selle väljaarendamise rahastamise lepingu kohaselt eraldab Eesti kultuurkapital Rakvere linnale muusikamaja rajamiseks investeeringutoetust kuni 21 miljonit eurot, kattes väljaarendamise maksumusest 91,3 protsenti. Arvo Pärdi nimeline muusikamaja peaks valmima 2025. aastal.

Kuulutaja