Selgusid Rakvere Teatri publikulemmikud

publikulemmikud

Rakvere Teatri eelmise hooaja lõpus kuulutati välja publikulemmiku hääletus. Hooaja avapeoks olid tulemused kokku loetud ning avalikustati 78. hooajal publikule enim meeldinud mees- ja naisnäitleja ning lemmiklavastus. Lisaks anti samal õhtul üle traditsioonilised teatriordenid.

Teatri külastajate hääletustulemusena selgus, et möödunud hooaja lemmiklavastus on Eili Neuhausi lavale seatud „Lendas üle käopesa“. Meesnäitleja kategoorias sai enim hääli Üllar Saaremäe ja naisnäitleja lemmiku tiitliga pärjati Ülle Lichtfeldt.

 2017. aastal meeldis Üllar publikule enim Randle Mcmurphy osas lavastuses „Lendas üle käopesa“. Lisaks andis ta eelmisel hooajal Rakvere teatris oma hääle Raadioteatriga koostöös sündinud luulelavastusele „Tagassi inglite juure“.

Ülle rollide hulka kuulusid 78. hooajal õde Ratched lavastusest „Lendas üle käopesa“, Kate suvelavastusest „Lõikuspeo tantsud“ ning Sandra komöödias „Hullemast hullem“.

Hooaja avapeol anti üle ka traditsioonilised teatriordenid. Mitut liiki teatriordenid asutas Rakvere Teater 2002. aastal ning nendega tänatakse teatrile toeks ja abiks olnuid.

Mängupartneri ordeniga tänab ja tunnustab teater inimesi ja kooslusi, kelle erilisel toel on sündinud lavastus, teostunud idee või saanud tähelepanu mõni oluline teema. Sel aastal osutus teatri jaoks hindamatuks partneriks tantsuteater Fine 5, kellega koostöös sündis Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistavas sarjas lavastus „Puudutada kuud“.

Külalislahkuse orden antakse parimale võõrustajale läbi terve hooaja ja sel korral osutus selleks Arkna mõis, kes pakkus kodu ja lisaväärtust suvelavastusele ”Lõikuspeo tantsud”.

Kolmas orden kannab Teatritruuduse nime ning on mõeldud külastajale, kes hooaja jooksul kõige sagedamini tee Rakvere Teatrisse leiab. Selleks osutus Kaire Kutsar.

Kuulutaja

Möödunud hooaja lemmiklavastuseks valiti Eili Neuhausi lavale seatud „Lendas üle käopesa“.

Foto: Helen Solovjev