Suvine juubelilavastus vajab kostüümiabi

kostyymiabi

Käesoleva aasta augustis saab Kunda mõisas lavaküpseks spetsiaalselt Virumaa Rahvaülikooli juubeliks kirjutatud lavastus „Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu“. Kuna etenduse osaliste hulk on päris suur ning koosneb peamiselt vabatahtlikest harrastajatest, koguvad Virumaa Rahvaülikooli Selts ja Ranna-Viru Rahvateater täiendust oma kostüümilaole.

Eriti oodatud on kõikvõimalikud ennesõjaaegsed või nendega sarnased riietusesemed ja ajastutruud aksessuaarid. Neid võib pakkuda ka laenuks.

Eriti on oodatud meestevestid (soovitavalt ülikonnavestid), kõrge värvliga ülikonnapüksid (vanaisadeaegsed), pintsakud, kaabud, sonimütsid, portfellid, kirsad, saapad (ka nõukogude sõjaväe aegadest).

Naiste garderoobist on teretulnud ennesõjaaegsed pluusid, seelikud, jakid vms esemed, n-ö vanaemade lakaga põlled, kübarad.

Viruma Rahvaülikooli Seltsi juhatuse esimehe Kaido Veski sõnul on proovisaalis olev näitemäng olemuselt ajalooline fiktsioon nukra alatooni, kuid rõõmsa pealispinnaga vabaõhulavastus, mis kõneleb aastatel 1925-1940 Kunda mõisas tegutsenud esimesest nn maa tüüpi rahvaülikoolist.

„Selle tegelased on enamikus küll reaalselt eksisteerinud, kuid tegevus kätkeb endas n-ö näitemängu näitemängus – ülevaadet kooli tegevusest, tolle aja inimeste omavahelisi suhteid, ajaloolist aktsenti ning ääretult kaunist armastuslugu,“ lisas Veski.

Etenduse lavastaja on Tiit Alte, peaosalisteks Carmen Mikiver, Tarvo Sõmer, Margus Mankin, Kaido Veski, Tea Parts ja Tauno Küngas. Lisaks löövad lavastuses kaasa harrastusnäitlejad üle terve Eesti ning rahvatantsijad, -muusikud ja laulukoorid Virumaalt. Etendust mängitakse neljal korral, ajavahemikul 5.-8. augustini Kunda mõisas.

Ühendust saab seltsiga aadressil selts@selts.ee või telefonitsi numbril +372 5656 7467. Kindlasti tasub silma peal hoida ka seltsi veebilehel aadressil www.selts.ee

Kuulutaja

 

Virumaa Rahvaülikooli õpilased ja õpetajad kooli ees. Foto: SA Virumaa Muuseumid.